Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Zadarská riviéra

Zadarská riviéra

Léto na Zadarské riviéře

Oblíbená Zadarská riviéra se nachází v nejčlenitější části chorvatského pobřeží a je lemována řadou ostrovů a ostrůvků. V oblasti najdete spoustu krásných turistických letovisek i historicky významných měst. Celá oblast má nádherné pobřeží s nekonečnými okouzlujícími plážemi a nejen díky tomu i skvělé podmínky pro letní dovolenou. Vzhledem k členitosti pobřeží je zde i řada menších pláží, kde najdete soukromí a báječný relax. Díky své jedinečné poloze je ze Zadarské riviéry na dosah hned několik národních parků, jejichž návštěva může dovolenou jen zpříjemnit.

Již dle názvu je patrné, že centrem celé riviéry, a to nejen turistickým, ale také kulturním, je město Zadar. Hojně navštěvované je především jeho historické staré město, které ve svém jádru ukrývá spoustu krásných kostelů, nejznámější je především náměstí Fórum s kostelem sv. Donáta. Mezi významné památky se řadí také římské trosky. Upoutají také novodobé "Mořské varhany" a "Pozdrav slunci" (světelná šou), jež vytvářejí na nábřeží jedinečnou zvukovou i světelnou kulisu.

Nedaleko Zadaru se nachází malé městečko Bibinje, jež zaznamenalo velký rozmach a z původně starobylé vesničky se rozrostlo v plnohodnotné letovisko. Kromě blízkosti historického Zadaru jsou velkým lákadlem především prostorné oblázkové pláže, které jsou v centru letoviska občas doplněné betonovými moly. Na pomezí letovisek Bibinje a Sukošan, jež jsou takřka propojeny, se nachází marina Zlatna Luka, což dělá z obou letovisek destinaci oblíbenou také u majitelů malých lodí a jachtařů.

Mezi největší letoviska a centra Zadarské riviéry patří Biograd na Moru, jež je tradičním a velmi pěkně udržovaným letoviskem. Velkým plusem Biogradu je bohatá vegetace a oblázkové pláže lemované borovým lesem. Velmi oblíbené je také nedaleké Pakoštane, jež se nachází v blízkosti Vranského jezera a nabízí turistům pestrou škálu aktivit a to jak sportovních, tak rekreačních.

Z dalších letovisek na Zadarské riviéře nesmíme zapomenout zmínit přímořské letovisko Nin, z něhož je nádherný výhled na pohoří Velebit a zároveň se pyšní dlouhými písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře.

Napříč celou Zadarskou riviérou se nachází řada menších letovisek, která získávají na oblibě a jsou také mnohdy považována za nejpůvabnější v celé Severní Dalmácii. Mezi taková letoviska patří Rtina, Ražanac, Kožino, Drage, Vrsi, Sabunike, Privlaka, Obrovac, Kruševo, Rovanjska a Seline. Milovníky historie může lákat pobyt v letovisku Starigrad - Paklenica, v němž byly objeveny mnohé archeologické nálezy a historické architektonické památky nebo také městečko Zaton, jež se nachází v Zadarském průlivu a pyšní se zachovalým starobylým jádrem s tradičními vesnickými domky a dalšími památkami.

Své zastánce má také malé klidné letovisko Sv. Filip i Jakov, s pěknými parky, letohrádky, spoustou památek a upravenými plážemi, který je zárukou spokojené rodinné dovolené.

Oficiální stránky zadarského regionu můžete zhlédnout ZDE.

Mimo Zadarskou riviéru je mezi našimi klienty velmi oblíbená Omišská riviéra, která se nachází jižněji ve Střední Dalmácii.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější ubytování na Zadarské riviéře

Apartmány Vila Luka Zadarská riviéra - Pakoštane

Apartmánová Vila Luka se nachází na klidném, atraktivním místě v Pakoštane. Vilka je situována přímo u pláže Janice, což atraktivitu této ubytovací k... WiFiKlimatizacePlážTelevizeStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Luka

Ceník