Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > UBYTOVÁNÍ > Ubytování Plitvická jezera > Ubytování Slunj

Ubytování ve Slunji

ubytování Slunj

Míříte na pobřeží Chorvatska či Černé Hory a chcete cestou k moři navštívit Plitvická jezera? Potom Vám doporučujeme ubytování ve Slunji, vzdálené cca 30 km od vstupu na Plitvická jezera (Ulaz 1). Po zastavení ve Slunji budete velmi mile překvapeni. Malé "Plitvice" na Vás totiž čekají již v tomto malebném městečku. Na řece Slunjčici jsou zde k vidění mnohé vodopádky, které tok řeky prohání mezi starobylými mlýny v údolí pod hlavní silnicí. Tato mimořádná přírodní a kulturní památka nese název Rastoke.

Ve chvíli, kdy řeka Slunjčice vytéká ze stísněného údolí, vytváří u městečka Slunj spletité bludiště ostrůvků, jezírek, kaskád a travertinových bariér, pospojovaných zurčícími rameny. To vše je zakončeno jedinečnou podívanou na asi desítku hřmotných vodopádů, kdy řeka Slunjčice střemhlav padá do kaňonu Korany. Tato dechberoucí podívaná nabírá na síle v obdobích, kdy je na řece Slunjčici silnější průtok, tedy spíše na jaře či na podzim. I v letním období má ovšem Rastoke co nabídnout a desítky vodopádků Vás ohromí v celé svojí kráse.

Ubytování ve Slunji jsme vybrali v její klidné části, přitom s krásným výhledem na Rastoke. Každý večer zde můžete usínat při slabém šumění vody řeky Slunjčice, která v Rastoke tvoří jedinečný přírodní úkaz. 

Vodopády na řece Slunjčici můžete zhlédnout buďto z odpočívadla u hlavní silnice, případně zavítat přímo k vodopádům do Rastoke a prožít ve Slunji (Rastoke) příjemné odpoledne. Do staré osady Rastoke vede asfaltovaná cesta odbočující z hlavní silnice těsně za mostem. Za vstup do osady se platí symbolické vstupné, které v roce 2016 činilo 30 KN.

Za zmínku rovněž stojí, že si v osadě Rastoke můžete prohlédnout totem z legendárního filmu o Vinnetouvi. Fotografie totemu i celého Rastoke si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Oficiální web této přírodní památky - Slunj - Rastoke.

 

Apartmány Slunj

Námi zvolené apartmány se nacházejí v klidné části městečka Slunj, cca 200 metrů od hlavní silnice a s krásným výhledem na přírodní a kulturní památku Rastoke. Apartmány ve Slunji jsou moderně zařízené a splní nároky i náročnějš... Více

Nejoblíbenější Ubytování ve Slunji

Apartmány Tomo Slunj - Plitvická jezera

Apartmány Tomo se nacházejí v klidné části městečka Slunj, přitom ve velmi dobré dostupnosti přírodní a kulturní památky zvané Rastoke. V oblasti Ras... WiFiTelevizeObchodVlastní dopravaApartmány Tomo

Ceník