Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > UBYTOVÁNÍ > Ubytování Jižní Dalmácie > Ubytování Pelješac

Chorvatsko - ubytování na poloostrově Pelješac

Ubytování Pelješac

Ubytování na poloostrově Pelješac je velmi oblíbenou volbou turistů při vyhledávání dovolené v Jižní Dalmácii.
Poloostrov Pelješac skrývá mnohá bohatství, jak přírodní, tak historická. Poloostrov tak rozhodně stojí za návštěvu. Zhlédnout zde můžete nádherné historické město Ston, kde se do dnešní doby dochovalo uctyhodných 6 km hradeb. Za zmínku také stojí přírodní krásy ostrova v čele s nejvyšší horou poloostrova - horou sv. Ilja (961 m n.m.), vinařské regiony a v neposlední řadě i nádherné písečné pláže, které jsou v Chorvatsku k vidění vcelku výjimečně. Tyto pláže najdete zejména v Orebiči. Zde se můžete ubytovat na oblíbených apartmánech Lidija - vše najdete na stránce ubytování Orebič.

Vlastní doprava na Pelješac:

  • trajektem nebo po vlastní ose přes Neum.
  • V nejbližší době by měl být zaveden trajekt z Kleku přímo na Pelješac, nebude tedy nutné přejíždět hranice Bosny a Hercegoviny. V plánu je rovněž výstavba mostu, která spojí pevninu s poloostrovem a nebude tedy nutné platit za trajekt, či přejíždět přes Bosnu a Hercegovinu

Současné trajektové spojení vede z Ploče do Trpanje. Poté již cesta do Orebiče trvá pouhou půlhodinku. Jízdní řád trajektů najdete ZDE.
Ubytování PelješacPokud zvolíte druhou možnost, tedy cestování po vlastní ose přes Neum, cestu z Ploče do Orebiče ujedete za necelé 2 hodiny. Pojedete ovšem krásnou a zajímavoou krajinou, rozhodně doporučujeme.

Pro úplnost uvádíme, že chorvatská dálnice vede až do Ploče!!

Celým poloostrovem Pelješac vede dobrá asfaltová silnice tzv. Pelješacká transverzála. Z výše položených úseků silnice jsou nádherné výhledy.

Trajekt Ploče - Trpanj trvá 80 minut. Využívají ho zejména turisté, kteří chtějí navštívit Orebič a letoviska západně od něho. O něco delší, ale levnější je možnost cestování přes Neum a dále pokračovat na přes Pelješac až do Orebiče. Vyhnete se tak převozu trajektem.

Informace o počasí v Chorvatsku najdete ZDE.

Apartmány Pelješac

Apartmány Pelješac jsou nejvyhledávanější volbou ubytování Jižní Dalmácie v naší nabídce. Apartmány zde nabízíme v největším a zároveň nejoblíbenějším letovisku této oblasti - Orebiči. Orebič se nachází na jihozápadě poloostrova... Více

Nejoblíbenější ubytování na Pelješaci

Apartmány Vila Lidija Orebič, poloostrov Pelješac

Jedna z nejžádanějších apartmánových vil v Chorvatsku!! Široké oblázkovo-písčité pláže a výborná cena z Vily Lidija udělala hit loňské sezóny. Neváhe... WiFiKlimatizacePlážObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Lidija

Ceník