Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > UBYTOVÁNÍ > Ubytování ostrovy v Chorvatsku > Ubytování ostrov Krk

Ubytování ostrov Krk

Ubytování na ostrově Krk

Ostrov Krk je spolu s ostrovem Cres největším jadranským ostrovem. Pro oba ostrovy je nyní shodně uváděna rozloha 405,78 km2. Není to ovšem tak dávno, kdy byl Krk považován za největší ostrov Jadranu. Na vině bylo zřejmě špatné měření z doby dávno minulé, které dlouho nikdo nezpochybňoval. Na mnohých stránkách stále najdete milnou informaci o tom, že Krk je s rozlohou 409.9 km2 největším Jadranským ostrovem, to ovšem dnes již neplatí.

Z pobřeží Chorvatského přímoří vypadá Krk poměrně nehostinně, názor ovšem změníte hned, jakmile přejedete přes 1430 m dlouhý most spojující Krk s pevninou a projedete kolem nevlídných kamenitých svahů do centra zeleného a svěžího ostrova. Tento most spojuje Krk s pevninou již od roku 1980 a kdysi byl znám také pod názvem Titův.

Na ostrově Krk najdete spoustu krásných letovisek, hodně oblíbené, i pro své starobylé centrum, je stejnojmenné město Krk. Ubytování na Krku brzy najdete i v nabídce naší cestovní kanceláře.

Jedním z největších lákadel ostrova Krk jsou zdejší pláže, které nemalou měrou přispívají k oblíbenosti ubytování na ostrově Krk. Pláže jsou na Krku převážně oblázkové, občas doplněné betonovými plochami na slunění. Co se čistoty týče, tak je Krk místem, které se pyšní mnoha plážemi oceněnými Modrou vlajkou za čistotu moře i pláží.