Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > UBYTOVÁNÍ > Ubytování Jižní Dalmácie > Ubytování Orebič

Ubytování v Orebiči

Ubytování Orebič

Ubytování v OrebičiUbytování Orebič patří jednoznačně mezi nejoblíbenější letoviska jižní Dalmácie. Je to především díky panenské přírodě, křišťálovému moři a největšímu počtu slunečních dnů v Chorvatsku. Orebič leží na jihozápadě poloostrova Pelješac s 1500 obyvateli. Naproti je město Korčula, od kterého je odděleno Pelješackým kanálem a je s ním spojen pravidelnou trajektovou dopravou. Pokud ovšem necestujete autem, je lepší jet jedním z frekventovaných spojů malými osobními loďkami, které jezdí přímo do Starého Města v Korčule – trajekty s automobily kotví ve větším přístavu Dominće 2 km od města. Ubytování Orebič nabízí ubytování v apartmánech, hotelích i v soukromí. Přehled ubytování na Pelješaci najdete na příslušné stránce.

Orebić je bývalé centrum obchodní flotily poloostrova z 16. st., což mu dodává určitou atmosféru zašlé slávy a spatříte tu bývalé vily několika zdejších bohatých lodních kapitánů. Místní Námořní muzeum dokumentuje historii orebićské mořeplavby v průběhu několika staletí. Za městem, na začátku příjemné trasy na vrcholek Sveti Ilja, se rozkládá františkánský klášter.

Ubytování Orebič - Orebič je také proslulá turistická oblast díky množství kvalitních hotelů, dále pak obrovským množstvím sportovního a kulturního vyžití. Okolí letoviska je hojně porostlé vegetací, díky chráněné poloze.

Podle počtu slunných dnů patří Orebič i celý poloostrov Pelješac mezi nejteplejší místa na Jadranu.

Název Orebič vznikl v 16. století podle bakarské rodiny Orebičů, která zde r. 1516 dala postavit kostel. Původně se oblast jmenovala Trstenica.

Nejhezčí písčité a oblázkové pláže Orebiče najdete v zálivu Trstenica lemované borovicemi. Moře je čisté, průzračné, takže vytváří ideální podmínky pro koupání.
Populární jsou také pláže v letoviscích Viganj, Kučište a Perna.

Mezi ekonomické aktivity patří zemědělství, pěstování ovoce, cestovní ruch a rybolov.
Velmi oblíbené a rozšířené jsou v Orebiči vodní sporty. Najdete zde půjčovny windsurfingu, jachet, šlapadel, lodí, vodních skútrů nebo školy potápění.
Můžete si také zahrát minigolf, kuželky, volejbal, tenis i stolní tenis.

V Orebiči můžete využít nepřeberné množství restaurací, taveren, kaváren, diskoték na promenádě. V hlavní sezoně se zde konají kulturní akce pro širokou veřejnost.

Ubytování Orebič

Prohlédněte si naše oblíbené pobytové místo Vila Lidija v Orebiči - klikněte na: dovolená OrebičUbytování Orebič

Zajímavosti ve městě Orebič a na poloostrově Pelješac:
- námořní muzeum v budově bývalé radnice
- františkánský klášter nad Orebičem
- lodní výlet na ostrov Korčula (30 minut)
- letovisko Trpanj
- vinařská oblast Dingač
- nejvyšší vrchol Pelješacu (Sveti llija - 961 m n.m.)

Ubytování v Orebiči můžeme doporučit nejširší klientele pro svoji příznivou polohu, širokou nabídku služeb, ale především pro svoje rozlehlé, píščité pláže. Ubytování Orebič, Vila Lidija Vás určitě nezklame.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Stojí za zhlédnutí

Apartmány Orebič

Apartmány Orebič

Na jihozápadě poloostrova Pelješac pro Vás již druhou sezónu nabízíme možnost ubytování v apartmánech Orebič. Orebič je nejnavštěvovanějším letoviskem poloostrova a nabízí nesčetně možností vyžití, ...

Apartmány Orebič

Hotely Orebič

Hotely Orebič

V oblíbeném letovisku Orebič na jihozápadě poloostrova Pelješac je k dispozici bohatá nabídka ubytování nejen v apartmánech, ale i v hotelích. Hotely Orebič se nachází v těsné blízkosti pláží a přin...

Hotely Orebič