Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > UBYTOVÁNÍ > Ubytování Jižní Dalmácie > Ubytování Orebič

Ubytování v Orebiči

Ubytování Orebič

Ubytování v OrebičiUbytování Orebič patří jednoznačně mezi nejoblíbenější letoviska jižní Dalmácie. Je to především díky panenské přírodě, křišťálovému moři a největšímu počtu slunečních dnů v Chorvatsku. Orebič leží na jihozápadě poloostrova Pelješac s 1500 obyvateli. Naproti je město Korčula, od kterého je odděleno Pelješackým kanálem a je s ním spojen pravidelnou trajektovou dopravou. Pokud ovšem necestujete autem, je lepší jet jedním z frekventovaných spojů malými osobními loďkami, které jezdí přímo do Starého Města v Korčule – trajekty s automobily kotví ve větším přístavu Dominće 2 km od města. Ubytování Orebič nabízí ubytování v apartmánech, hotelích i v soukromí. Přehled ubytování na Pelješaci najdete na příslušné stránce.

Orebić je bývalé centrum obchodní flotily poloostrova z 16. st., což mu dodává určitou atmosféru zašlé slávy a spatříte tu bývalé vily několika zdejších bohatých lodních kapitánů. Místní Námořní muzeum dokumentuje historii orebićské mořeplavby v průběhu několika staletí. Za městem, na začátku příjemné trasy na vrcholek Sveti Ilja, se rozkládá františkánský klášter.

Ubytování Orebič - Orebič je také proslulá turistická oblast díky množství kvalitních hotelů, dále pak obrovským množstvím sportovního a kulturního vyžití. Okolí letoviska je hojně porostlé vegetací, díky chráněné poloze.

Podle počtu slunných dnů patří Orebič i celý poloostrov Pelješac mezi nejteplejší místa na Jadranu.

Název Orebič vznikl v 16. století podle bakarské rodiny Orebičů, která zde r. 1516 dala postavit kostel. Původně se oblast jmenovala Trstenica.

Nejhezčí písčité a oblázkové pláže Orebiče najdete v zálivu Trstenica lemované borovicemi. Moře je čisté, průzračné, takže vytváří ideální podmínky pro koupání.
Populární jsou také pláže v letoviscích Viganj, Kučište a Perna.

Mezi ekonomické aktivity patří zemědělství, pěstování ovoce, cestovní ruch a rybolov.
Velmi oblíbené a rozšířené jsou v Orebiči vodní sporty. Najdete zde půjčovny windsurfingu, jachet, šlapadel, lodí, vodních skútrů nebo školy potápění.
Můžete si také zahrát minigolf, kuželky, volejbal, tenis i stolní tenis.

V Orebiči můžete využít nepřeberné množství restaurací, taveren, kaváren, diskoték na promenádě. V hlavní sezoně se zde konají kulturní akce pro širokou veřejnost.

Ubytování Orebič

Prohlédněte si naše oblíbené pobytové místo Vila Lidija v Orebiči - klikněte na: dovolená OrebičUbytování Orebič

Zajímavosti ve městě Orebič a na poloostrově Pelješac:
- námořní muzeum v budově bývalé radnice
- františkánský klášter nad Orebičem
- lodní výlet na ostrov Korčula (30 minut)
- letovisko Trpanj
- vinařská oblast Dingač
- nejvyšší vrchol Pelješacu (Sveti llija - 961 m n.m.)

Ubytování v Orebiči můžeme doporučit nejširší klientele pro svoji příznivou polohu, širokou nabídku služeb, ale především pro svoje rozlehlé, píščité pláže. Ubytování Orebič, Vila Lidija Vás určitě nezklame.

Stojí za zhlédnutí

Apartmány Orebič

Apartmány Orebič

Na jihozápadě poloostrova Pelješac pro Vás již druhou sezónu nabízíme možnost ubytování v apartmánech Orebič. Orebič je nejnavštěvovanějším letoviskem poloostrova a nabízí nesčetně možností vyžití, ...

Apartmány Orebič

Hotely Orebič

Hotely Orebič

V oblíbeném letovisku Orebič na jihozápadě poloostrova Pelješac je k dispozici bohatá nabídka ubytování nejen v apartmánech, ale i v hotelích. Hotely Orebič se nachází v těsné blízkosti pláží a přin...

Hotely Orebič