Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > UBYTOVÁNÍ > Ubytování Jižní Dalmácie

Chorvatsko - ubytování Jižní Dalmácie

Ubytování Jižní Dalmácie

Ubytování jižní dalmácie

Ubytování v Jižní DalmáciiJižní Dalmácie je celkem různorodou oblastí začínající městem Ploče a táhnoucí se až k hranici s Černou Horou. Jižní Dalmácie zahrnuje historické město Dubrovník – místo světového dědictví UNESCO, úzký poloostrov Pelješac, spolu s ostrovy Korčula, Mljet a Lastovo, a Elafitské ostrovy blíže k pobřeží. Po tři staletí tvořila tato oblast republiku Ragusa (pod tímto názvem byl znám Dubrovník až do konce 1. světové války), dokud ji nezlikvidoval Napoleon.
Jižně od Dubrovníku stojí malé městečko Cavtat, bývalá řecká kolonie Epidaurus. Jižně od města Cavtat se nachází hranice s Černou Horou. Na opačné straně hranice leží lákavě blízko nádherný Kotorský záliv.

Severozápadně od Dubrovníku se táhne poloostrov Pelješac, který se pyšní krásným opevněním ve městě Ston, jehož solné pánve výrazně přispívaly k raguskému bohatství. O kus dále po poloostrově směrem na sever se v oblasti Dingač pěstují jedny z nejlepších chorvatských červených vín.

Ubytování Jižní DalmácieU základny poloostrova se nachází řetěz malých ostrůvků zvaných Elafiti (Jelení ostrovy). Naproti přes úzký průliv směrem od Pelješacu se nalézá středověké opevněné město Korčula, jedno z nejkrásnějších měst na celém Jadranu. Podle oblíbeného vyprávění šlo o původní domov cestovatele Marca Pola, jehož kniha cestopisů měla značný vliv na dějiny západní cestovatelské literatury a nepochybně na mnoho století ovlivnila západní vnímání východní Asie.  

Jižně od Korčuly a Pelješacu se táhne ostrov Mljet s jedním z nejpopulárnějších národních parků v Chorvatsku, známý svěžími lesy a idylickými slanovodními jezery. Ještě dále od pevniny je ostrov Lastovo – zhruba stejně daleko jako hlavní ostrovy chorvatského souostroví – a rozkládá se na něm přírodní rezervace. Na ostrov jezdí poměrně málo návštěvníků, což má pozitivní vliv na zdejší ekosystém. Koná se tu ovšem jeden z nejdivočejších masopustních festivalů v celém Chorvatsku.

Ubytování Jižní DalmácieMezi nejoblíbenější a zároveň nejnavštěvovanější centra oblasti využívané k ubytování Jižní Dalmácie bezesporu patří Dubrovnická riviéra, riviéra Klek, polooostrov Pelješac a ostrov Korčula. Na Dubrovnické riviéře je nejznámějším a nejčastěji navštěvovaným městem historické město Dubrovník, zavítat ovšem můžete také např. do letoviska Trsteno či Molunat.
Klientů, kteří neradi cestují můžeme nabídnout ubytování na Istrii, která je nejblíže k ČR.

Další pevninskou riviérou je riviéra Klek, kde nejfrekventovanějšími centry jsou letoviska Klek a Komarna. Turisty stále oblíbenější jsou ovšem letoviska poloostrova Pelješac a ostrova Korčula. Návštěvnosti poloostrova Pelješac jednoznačně vévodí letovisko Orebič, který leží na jihozápadě poloostrova. U ostrova Korčula jsou to města Korčula, Vela Luka, Lumbarda, Brna a Prižba.

Do Jižní Dalmácie můžete docestovat

  • vlastní dopravou,
  • autobusem,
  • letecky.

Ubytování Jižní DalmácieZvolíte-li vlastní dopravu, můžete až k hranicím Jižní Dalmácie - městu Ploče - jet po dálnici. U města Ploče sjedete a dále pokračujete po Jadranské magistrále až k místu svého pobytu. K návtěvě Jižní Dalmácie můžete využít i autobusovou dopravou, kterou nabízí poměrně velké množsví dopravců. Autobusová doprava má bezesporu výhodu v tom, že nemusíte předem plánovat trasy, nakupovat dálniční známky, či řešit jiné problémy, které mohou u vlastní dopravy vzniknout. Autobusoví přepravci Vás naloží povětšinou nedaleko Vašeho bydliště a dopraví přímo do Vámi vybraného letoviska, kde si již můžete naplno užívat ubytování v Jižní Dalmácii. Při volbě letecké dopravy je nejčastěji využívána letecká linka Praha - Split, odkud poté lze do letovisek dorazit autobusy, které pravidelně jezdí po pobřeží, či některým z nabízených svozů.

Ubytování v Jižní DalmáciiJak již bylo výše zmíněno, Jižní Dalmácie nabízí nepřeberné množství krás a možností výletů, viz ZDE.  Ať jste ubytováni v jakékoli části této oblasti, můžete vyrazit na návtěvu historických měst Dubrovníku či Koručula, zhlédnout nádherné opevnění ve městě Ston na poloostrově Pelješac nebo vyrazit na lodní výlet do národního parku na ostrově Mljet. Možností, kam vyrazit na výlet, je samozřejmě daleko více a s kompletní nabídkou a všemi možnostmi Vás seznámí náš delegát přímo v místě Vašeho pobytu.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Apartmány Jižní Dalmácie

Kromě velmi rozmanité nabídky ubytování ve Střední Dalmácii pro Vás nabízíme i ubytování v apartmánech Jižní Dalmácie. Oblast Jižní Dalmácie začíná městem Ploče a končí cca 45 km pod Dubrovníkem hranicemi s Černou Horou. Jedete-... Více

Hotely Jižní Dalmácie

Hotely v Jižní Dalmácii jsou po ubytování v apartmánech druhou nejoblíbenější volbou turistů vyhledávajících ubytování v této oblasti. Ubytování v hotelech přináší návštěvníkům větší komfort než ubytování v apartmánech. Na hotel... Více

Ubytování Dubrovník

Město Dubrovník je významným přístavem a jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst na chorvatském Jadranu. Zejména historické centrum Dubrovníku patří mezi nejcennější památkové komplexy v jih...

Ubytování Dubrovník

Ubytování Klek

Riviéru Klek najdete na pobřeží Chorvatska v části jižní Dalmácie. Rozprostírá se mezi letovisky Klek a ústím řeky Neretvy. V oblasti jsou spíše malá a velmi příjemná letoviska s krásnými zátokami ...

Ubytování Klek

Ubytování Pelješac

Ubytování na poloostrově Pelješac je velmi oblíbenou volbou turistů při vyhledávání dovolené v Jižní Dalmácii. Poloostrov Pelješac skrývá mnohá bohatství, jak přírodní, tak historická. Poloostrov ta...

Ubytování Pelješac

Ubytování Orebič

Ubytování Orebič patří jednoznačně mezi nejoblíbenější letoviska jižní Dalmácie. Je to především díky panenské přírodě, křišťálovému moři a největšímu počtu slunečních dnů v Chorvatsku. Orebič lež...

Ubytování Orebič