Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > UBYTOVÁNÍ > Ubytování Jižní Dalmácie > Ubytování Dubrovník

Ubytování Dubrovník

Ubytování v Dubrovníku

Město Dubrovník je významným přístavem a jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst na chorvatském Jadranu. Zejména historické centrum Dubrovníku patří mezi nejcennější památkové komplexy v jihovýchodní Evropě a i proto byl již v roce 1979 město zapsáno do celosvětového seznamu kulturního dědictví organizace UNESCO.

Na Dubrovnické riviéře, tedy nejen v Dubrovníku, ale i jeho okolí, se nachází stovky ubytovacích kapacit, které pokrývají velkou poptávku po ubytování v této lokalitě. Ubytování v Dubrovníku je vyhledávanou volbou mnoha turistů.

Na klienty ubytované v Dubrovníku čeká celá řada krásných pláží, v blízkosti brány Ploče (na jihovýchodní straně města) je městské koupaliště Banje, kde je pláž pokryta hrubším pískem a drobnějšími oblázky. V sezóně však bývá dosti plné a to zejména díky jedinečnému výhledu na staré město. Východně od Dubrovníku se nachází ještě atraktivní pláž Sveti Jakov (v blízkosti kláštera Sveti Jakov od Višnjice), která je populární hlavně mezi místními. Leží přímo proti ostrůvku Lokrum.