Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > UBYTOVÁNÍ > Ubytování Černá Hora > Ubytování Boka Kotorská

Ubytování Boka Kotorská

Autobusová doprava do Černé Hory

ubytování v boce kotorské

Boka Kotorská, největší přírodní záliv v jižním Jadranu, skrývá ve svém nitru spoustu krásných míst, jež stojí za návštěvu. Kromě ubytování v Tivatu a Risanu, které v naší nabídce najdete, se v zálivu nachází i spousta menších městeček, kde je poskytováno velmi kvalitní ubytování za rozumnou cenu. Právě takové kapacity, které jsou v dobrém poměru kvality a ceny, jsme pro Vás do nabídky ubytování v Boce Kotorské zařadili.

Dominantou celého zálivu je historické město Kotor, jehož historické jádro ve tvaru trojúhelníku, s mohutnými hradbami táhnoucími se až vysoko do skal, bylo roku 1979 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Do Kotoru se můžete dopravit vlastní dopravou, taxi nebo také místními autobusy, které zdejší záliv v pravidelných intervalech objíždějí. Autobusové zastávky, jak jsme zvyklí, zde ovšem nehledejte. Místní autobusy, které pendlují kolem celého zálivu, Vám  zastaví takřka kdekoliv, stačí jen na řidiče "zamávat". 

Ubytování v Boce Kotorské jsme pro Vás připravili v následujících letoviscích:

Dobrota - předměstí Kotoru

Jedním z míst, které jsme do naší nabídky vybrali, je Dobrota, městečko přímo navazující na Kotor a táhnoucí se cca 4,5 km podél pobřeží. Právě blízkost Kotoru je jednou z hlavních výhod ubytování v této oblasti. Oproti rušným turistickým centrům, jako jsou Budva, Petrovac na Moru či Ulcinj, v zálivu najdete toužený klid a pohodu. Zdejší pláže jsou menší, převážně oblázkové a především nepřelidněné.

Perast

Je jedním z kouzelných městeček v Boce Kotorské, jež každého omámí jedinečným historickým vzhledem. Nachází se naproti vstupu do Kotorsko-Risanskéh zálivu, na jejich pomyslné hranici. Jez námo, že je nejstarším městem v celém zálivu, v němž byly nalezeny pozůstatky až z doby neolitické kultury (3500 let př.n.l.) a četné archeologické nálezy z ilyrské, římské a raně křesťanské doby.. S Perastem jsou neoddělitelně spjaty také ostrůvky Sveti Djordje a Gospa od Škrpjela. První jmenovaný, Sveti Djordje, je přírodním ostrůvkem, za to Gospa od Škrpjela byl uměle vybudován na podmořském skalním výběžku.

Ubytování v Boce Kotorské - Perast a Dobrota - můžeme doporučit především klientům hledajícím klid, milovníkům přírody, jelikož okolní horské scenérie připravily jedinečný pohledy na okolí, ale také klientům se zájmem o historii.

Mimo těchto měst Vám ubytování můžeme zajistit také v městečku Orahovac, jež se nachází v Kotorském zálivu, nedaleko za Dobrotou.

Vybírat můžete z bohaté nabídky ubytování v Černé Hoře.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Apartmány Boka Kotorská

Ubytování v malých klidných letoviscích, to poskytují apartmány v Boce Kotorské. Na výběr je z celé řady menších městeček, které se podél celého zálivu nacházejí. Ať už jde o Dobrotu, Orahovac, Perast, Risan či Morinj, vždy se ... Více

Nejoblíbenější Ubytování v Boce Kotorské

Apartmány Vila Savić Černá Hora - Dobrota

Vila Savić vyniká jedinečnou polohou na slunné straně Kotorského zálivu, pouhých 5 metrů od pláže s pozvolným vstupem do moře v letovisku Dobrota. Ho... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodVlastní dopravaApartmány Vila Savić

Ceník

Apartmány Vila Petar Černá Hora - Dobrota

Příjemná kamenná vilka se nachází v první řadě od moře, cca 50 metrů od pláže v letovisku Dobrota. Letovisko se nachází na slunné straně Kotorského z... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodVlastní dopravaApartmány Vila Petar

Ceník