Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > CESTOVNÍ INFORMACE > Výlety v Chorvatsku > Chorvatsko křížem - krážem > Severodalmatská cesta

Severodalmatská cesta

Národní park Krka

Cesty chorvatských vladařů

Severodalmatská cesta, národní park Krka

Cesty chorvatských vladařů nás vyprovází na pouť časem po starých chorvatských městech: Nin, Knin, Biograd a Šibenik. Cesta začíná na severu, na malebných skalnatých stěnách, z nichž se před očima rozprostírá nejdelší chorvatský ostrov Pag.

Pag nabízí překrásné zátoky a panenské pláže, jakož i moderní turistické centra. Tuto oblast proslavila pašká krajka a pašký sýr, jehož tajnou složkou je bóra a sůl, které mu dávají specifické a rozpoznatelné aroma.

Přejít cestami chorvatských vladařů znamená pocítit velkou rozličnost zážitků, které poskytují tisíciletá města jako je 3000 let starý Zadar, moderní a živé turistické střediska jako jsou např. Vodice, národní parky, malebná místa dalmatského zázemí, Ravnih Kotar i ostrovy. Zvláštní středozemní atmosféra naplňuje duši a domácím gastronomickým pochoutkám nemůže odolat žádný gurmán.

Kostel sv. Donáta v Zadaru

Kostel Sv. Donáta - symbol města Zadar a nejznámější monumentální stavba v Chorvatsku z raného středověku, evropský unikát. Pro své unikátní akustické vlastnosti se využívá pro hudební programy.

Katedrála sv. Jakuba v Šibeníku

Jedinečný památník evropského sakrálního stavitelství, zařazen do Seznamu světového dědictví UNESCO. Zdobí ho 72 do kamene tesaných hlav a představuje nejvýznamnější stavitelské dílo 15. a 16. století na území Chorvatska.

Národní park Paklenica

NP Paklenica je umístěn mezi nejvyšším vrcholem Velebitu a mořem. Svým hostům poskytuje koupání v moři a horské aktivity v jednom dni. Vyniká jedinečnými kaňony Velká a Malá Paklenica s bohatou faunou a flórou, které přitahují horolezce, vědce i milovníky přírody.

Národní park Krka

NP Krka se svými sedmi vodopády, celkovým spádem 242 má největší sédrovou bariéru v Evropě - znamenitým Skradinski bukem, představuje přírodní a krasový fenomén. V parku se nachází neodolatelný ostrůvek Visovac s františkánským kostelem a klášterem.