Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > POČASÍ > Počasí v Černé Hoře

Počasí v Černé Hoře

Počasí Černá Hora

Počasí na černohorském pobřeží Jadranu je velmi podobné počasí v chorvatské Jižní Dalmácii, na kterou Černá Hora navazuje. Je tedy teplejší jak v severněji položených oblastech Jaderského moře. Počasí v Černé Hoře je v letních měsících stálé, s minimem srážek. Vládne zde středomořské podnebí s dlouhými suchými léty, což je ideální pro pobyt u moře. Zimy jsou zde naopak krátké a mírné.

Velké rozdíly panují mezi přímořskými a vysokohorskými krasovými oblastmi. Zatímco pobřeží spadá do subtopického pásu, v horských oblastech je klima subalpinské s chladnými zimami a velkým množstvím sněhu.

Počasí na pobřeží Černé Hory

Průměrné letní teploty vzduchu se na pobřeží Černé Hory pohybují okolo 28 °C, moře má v tomto období cca 25 °C. Výjimkou zde ovšem nejsou ani teploty vysoko nad "tropickou třicítku". Bezoblačné dny zde v létě mnohdy trvají bez přestávky dva měsíce, případně po jednom, dvou oblačných dnech v měsíci. Pokud ovšem zaprší, pak deště bývají krátké, ale intenzivní.

Slunce v Černé Hoře svítí až 2500 hodin ročně, v létě až přes 300 hodin měsíčně.

Největší množství vodních srážek spadne na pobřeží Černé Hory v listopadu a prosinci, nejméně naopak v již zmíněných letních měsících. Platí také, že oblačnost se zmenšuje od severozápadu k jihovýchodu. Např. v Ulcinji, na jihu černohorského pobřeží, spadne ročně 1300 mm srážek, zatímco v severně položeném letovisku Herceg-Novi na okraji Boky Kotorské až 2000 mm.

Počasí je ovšem mnohdy nevyzpytatelné a může se vymykat i dlouhodobým průměrům a to jak co se týče srážek, tak i teplot. Ve většině případů se ovšem dá na stálost letního počasí spolehnout.

Aktuální předpověď počasí

Předpověď počasí pro jednotlivé části Černé Hory můžete zhlédnout ZDE.

Příp. zde najdete předpověď počasí pro Černou Horu včetně animací větru, deště, vln, tlaku aj.

Předpověď pro další část Jadranu najdete na stránce počasí v Chorvatsku.