Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Omišská riviéra

Omiš, Omišská riviéra

Někteří lidé, navštěvující pravidelně tuto oblast tvrdí, že Omiš i celá Omišská riviéra je vůbec jedna z nejkrásnějších přímořských oblastí v Chorvatsku dokonce i na světě.

Omišská riviéra, Omiš, Chorvatsko

Omiš, Omišská riviéraČím si tuto pověst zasloužila? Především průzračně čistou vodou a krásnou přírodou, velmi členitým pobřežím - kterým je Chorvatsko proslulé, spoustou zátok, ostrovů a ostrůvků, prostě dovolená v Chorvatsku na míru... Může se táké pochlubit  historickými památkami. V městečku Omiš můžete navštívit dvě někdejší pirátské pevnosti - Mirabelu ze 13. století a novější Fortiku ve výšce 311 metrů nad mořem, a tak se dozvíte i více o pirátské historii. Omiš má velmi bouřlivou a zajímavou minulost s počátky v dobách antiky, ve středověku nedobytné sídlo omišských pirátů a dnes turistiské středisko uprostřed nádherné riviéry.  

Skvělá poloha města Omiš mezi strmými skalami, krásným ubytováním, řekou Cetinou a mořem je stejně atraktivní jako turistická nabídka zdejšího kraje: ekoturismus ve vesnických domácnostech, sporty jako je rafting na peřejích Cetiny, volné lezení po okolních skalách, windsurfing, plavecký maratón, plážový volejbal, cykloturistika a jiné aktivity v městě Omiš. Osamělé zálivy v Omiši i okolí, ve kterých můžete vždycky objevit"svoji" překrásnou oblázkovou či písčitou pláž na břehu přes třicet kilometrů dlouhé Omišské riviéry, čekají jen na Vás.

Zátoka Malá Luka, Omiš - Chorvatsko

se nachází asi 3 km za městečkem Omiš, v jižní části Jadranského pobřeží, nedaleko od Makarské riviéry. Na první pohled osloví svoji krásou malebných přírodních zákoutí, borových hájů, kontrastu azurově modrého moře a pohoří. V letovisku najdete krásné oblázkové pláže, přecházející v písek, (píščité pláže najdete především v městečku Omiš) kouzelná malá zákoutí s kombinací skalisek, písku a oblázků. Zátoka Mala Luka je klidnější odpočinkové místo. Živý denní i noční život nabízí přilehlé město Omiš s množstvím restaurací a obchodů. Můžeme doporučit pro všechny věkové kategorie i pro rodiny s dětmi. Více informací najdete na stránce ubytování Omiš.

Městečko Omiš, Omišská riviéra

Omišská riviéra, OmišOmiš - hlavní město Omišské riviéry je původně staré pirátské městečko ležící na obou březích řeky Cetiny, která se právě zde vlévá do moře. Zajímavé je také staré kamenné centrum s kostelíkem, úzkými uličkami a vyhlídkovou věží. Omiš má samozřejmě i část moderní, kde seženete vše potřebné. Ubytování v Omiši, resp. apartmány v Omiši jsou většinou v meších rodinných vilách ve vzdálenosti cca 300 m od moře. Omiš je dobře propojen autobusovou dopravou se Splitem a Makarskou.
Poblíž starého centra se nachází lodní přístav, kde kotví pouze výletní lodě, které pořádají výlety na protilehlé ostrovy Hvar a Brač.
V městečku Omiš najdete převážně písčité, pozvolna klesající pláže, které jsou ideální pro děti či neplavce. Naleznete zde také trampolíny a různé hry pro děti, volejbalové hřiště, tenisové kurty a stolní tenis.
Dovolená na Omišské riviéře - dovolená jak má být. Na stránce Makarská riviéra najdete potřebné informace o této nejznámější riviéře v Chorvatsku.

Staniči, Omišská riviéra

Letovisko Staniči je známou a oblíbenou destinací v oblasti Omišská riviéra. Najdete jej asi 5 km jižním směrem od města Omiš. Do podvědomí se zapsalo především díky známému hotelu Ruskamen, nyní Saggita. Tento hotel je v provozu již několik desítek roků, pořádají se zde různé hudební produkce místních i zahraničních hudebníků. V jeho okolí najdete klidné a nepřelidněné pláže i malá přírodní zákoutí. Ve Staniči je možné navštívit několik kvalitních restaurací i kaváren, půjčovnu silničních skůtrů, směnárnu, obchody s potravinami, ovocen a zeleninou.
Na hlavní pláži ve Staniči jsou k dispozici také půjčovny vodních skůtrů, lodí i šlapadel. Nechybí zde ani kavárny a sezónní plážové bary. Tuto oblast můžeme doporučit klientům, vyhledávající klidné a poměrně laciné místo k pobytu se základními službami. Z naší nabídky v této oblasti si můžete prohlédnout levné ubytování v Chorvatsku - Vila Katarina.

Mimice, Chorvatsko

Ubytování a dovolená Mimice, ChorvatskoMěstečko Mimice se nachází na pomezí omišské i makarské riviéry. Najdete je 10 km jižně od Omiše a přibližně 23 km severně od Makarské. Mimice jsou staré 3 století a svým rázem připomínají nejvíce rybářskou osadu. Jižní část města je bohatá na historické památky. Silnice je rozděluje na dvě části.

Na své dovolené Mimice můžete zažít procházku historickou částí i noční zábavu v nedalekém Omiši a Bašce Vodě, vzdálené asi 15 minut jízdy.

Počátek turismu spadá již do roku 1927. Letovisko se chlubí dvěma městskými plážemi, které proslavily bílé písčité břehy. Oblázkové a zvolna se svažující pláže, borové háje a především azurově průzračné moře slibují nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku pro milovníky přírody i rodiny s dětmi.

Vše doplňuje scenérie Dinárských hor na obzoru. Najdete zde restauraci, pizzerii, café bary i poštu.

Omišská riviéra - Duče

Oblíbené letovisko Omiš - Duče se rozprostírá v těsné blízkosti známého městečka Omiš. Duče je v podstatě předměstím města Omiš.
Historicky zajímavý Split je vzdálen asi 20 km severním směrem, na opačnou stranu se můžete vydat na Makarskou riviéru - Bašku Vodu, Brelu nebo městečka Makarska. Jedná se spíše o klidnější odpočinkové místo s převážně písčitými plážemi, které jsou dlouhé přes 2 km a navazují na pláže vměstečku Omiš. V Duče najdete vše potřebné - obchody, směnárny, restaurace, kavárny, půjčovny různých sportovních potřeb (silniční i vodní skútry, loďky), atd. Živější denní i noční život nabízí blízký Omiš. Hosté, kteří přicestují autobusem, se mohou díky dobrému místnímu autobusovému spojení bez problémů dopravit jak do Splitu, tak i do různých středisek na Makarské riviéře. V lokalitě Duče Vám můžeme nabídnout ubytování v apartmánech Nedeljko.

Omišská riviéra je oblíbená především díky přírodním, nepřeplněným a členitým plážím. Městečko Omiš se stalo vyhledávaným zejména díky nádherné scenérii a kontrastu moře a vysokých skal pnoucími se těsně nad Omišem. Omišskou riviéru můžeme tedy doporučit nejširší klientele. Klientům, kteří mají rádi trochu dobrodružství jsme připravili dovolenou na chorvatských ostrovech.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená na Omišské riviéře

Hotel Croatia Sydney Omišská riviéra - Mimice

Jedná se o menší, velmi příjemný hotýlek střední kategorie rodinného typu s příznivou polohou a především s překrásným výhledem na moře. Na některých... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaHotel Croatia SydneyFirst Minute 20%

Délka pobytu: 1 nocíDoprava: vlastní Cena od: 699,-Kč

Ceník

Apartmány Vila Elvíra Omišská riviéra - Omiš

Oblíbenou apartmánovou Vilu Elvíra najdete na "předměstí" Omiše, v těsné blízkosti jedné z nejkrásnějších zátok na Omišské riviéře - zátoky Mala Luka... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila ElvíraFirst minute 10%

Délka pobytu: 1 nocíDoprava: vlastní Cena od: 379,-Kč

Ceník

Apartmány Vila Babaja Omiš - Duče

Vila je situována v nejoblíbenější části Omišské riviéry, na předměstí Omiše v části zvané Duče. Tato oblast je oblíbená především kvůli dlouhým pláž... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníBazénDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila BabajaFirst Minute 10%

Délka pobytu: 7 nocíDoprava: vlastní Cena od: 1.791,-Kč

Ceník

Apartmány Vila Mala Luka Omišská riviéra - Omiš

Moderní apartmánovou Vilu Mala Luka najdete na krásném místě na Omišské riviéře, ve vzdálenosti 50 metrů od moře. Vila je umístěna na okraji borového... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Mala Luka

Ceník

Apartmány Vila Jure Omišská riviéra - Omiš

Jedny z nejluxusnějších apartmánů na Omišské riviéře!!! Apartmánový dům Jure najdete ve vzdálenosti 15 metrů od moře. Apartmány Jure jsou umístěné na... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Jure

Ceník

Apartmány Vila Vesna Omišská riviéra - Omiš

Apartmánový dům se nachází přímo ve městě Omiš v těsné blízkosti moře. Jedná se o udržovaný stylový kamenný dům s výbornou pozicí umístěný jako samos... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Vesna

Ceník

Apartmány Blaženka Omišská riviéra - Duče

Pěkná moderní vilka se nachází v klidné části letoviska Duče ve vzdálenosti cca 200 metrů od písčité pláže a zhruba 2,5 km od historického centra Omi... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníBazénAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Blaženka

Ceník

Apartmány Vila Tomislav Omišská riviéra - Omiš

Apartmánovou Vilu Tomislav najdete na okraji borového háje v blízkosti zátoky Mala Luka u Omiše. Jedná se velmi příjemnou vilku o třech podlažích, kt... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Tomislav

Ceník

Penzion Star Omišská riviéra - Nemira

Penzion se nachází na předměstí Omiše v části zvané Nemira, ve vzdálenosti cca 180 metrů od oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Velkou předn... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníBazénAutobusová dopravaVlastní dopravaPenzion Starfirst minute 10%

Délka pobytu: 7 nocíDoprava: vlastní Cena od: 3.105,-Kč

Ceník