Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Omišská riviéra

Omiš, Omišská riviéra

Někteří lidé, navštěvující pravidelně tuto oblast tvrdí, že Omiš i celá Omišská riviéra je vůbec jedna z nejkrásnějších přímořských oblastí v Chorvatsku dokonce i na světě.

Omišská riviéra, Omiš, Chorvatsko

Omiš, Omišská riviéraČím si tuto pověst zasloužila? Především průzračně čistou vodou a krásnou přírodou, velmi členitým pobřežím - kterým je Chorvatsko proslulé, spoustou zátok, ostrovů a ostrůvků, prostě dovolená v Chorvatsku na míru... Může se táké pochlubit  historickými památkami. V městečku Omiš můžete navštívit dvě někdejší pirátské pevnosti - Mirabelu ze 13. století a novější Fortiku ve výšce 311 metrů nad mořem, a tak se dozvíte i více o pirátské historii. Omiš má velmi bouřlivou a zajímavou minulost s počátky v dobách antiky, ve středověku nedobytné sídlo omišských pirátů a dnes turistiské středisko uprostřed nádherné riviéry.  

Skvělá poloha města Omiš mezi strmými skalami, krásným ubytováním, řekou Cetinou a mořem je stejně atraktivní jako turistická nabídka zdejšího kraje: ekoturismus ve vesnických domácnostech, sporty jako je rafting na peřejích Cetiny, volné lezení po okolních skalách, windsurfing, plavecký maratón, plážový volejbal, cykloturistika a jiné aktivity v městě Omiš. Osamělé zálivy v Omiši i okolí, ve kterých můžete vždycky objevit"svoji" překrásnou oblázkovou či písčitou pláž na břehu přes třicet kilometrů dlouhé Omišské riviéry, čekají jen na Vás.

Zátoka Malá Luka, Omiš - Chorvatsko

se nachází asi 3 km za městečkem Omiš, v jižní části Jadranského pobřeží, nedaleko od Makarské riviéry. Na první pohled osloví svoji krásou malebných přírodních zákoutí, borových hájů, kontrastu azurově modrého moře a pohoří. V letovisku najdete krásné oblázkové pláže, přecházející v písek, (píščité pláže najdete především v městečku Omiš) kouzelná malá zákoutí s kombinací skalisek, písku a oblázků. Zátoka Mala Luka je klidnější odpočinkové místo. Živý denní i noční život nabízí přilehlé město Omiš s množstvím restaurací a obchodů. Můžeme doporučit pro všechny věkové kategorie i pro rodiny s dětmi. Více informací najdete na stránce ubytování Omiš.

Městečko Omiš, Omišská riviéra

Omišská riviéra, OmišOmiš - hlavní město Omišské riviéry je původně staré pirátské městečko ležící na obou březích řeky Cetiny, která se právě zde vlévá do moře. Zajímavé je také staré kamenné centrum s kostelíkem, úzkými uličkami a vyhlídkovou věží. Omiš má samozřejmě i část moderní, kde seženete vše potřebné. Ubytování v Omiši, resp. apartmány v Omiši jsou většinou v meších rodinných vilách ve vzdálenosti cca 300 m od moře. Omiš je dobře propojen autobusovou dopravou se Splitem a Makarskou.
Poblíž starého centra se nachází lodní přístav, kde kotví pouze výletní lodě, které pořádají výlety na protilehlé ostrovy Hvar a Brač.
V městečku Omiš najdete převážně písčité, pozvolna klesající pláže, které jsou ideální pro děti či neplavce. Naleznete zde také trampolíny a různé hry pro děti, volejbalové hřiště, tenisové kurty a stolní tenis.
Dovolená na Omišské riviéře - dovolená jak má být. Na stránce Makarská riviéra najdete potřebné informace o této nejznámější riviéře v Chorvatsku.

Staniči, Omišská riviéra

Letovisko Staniči je známou a oblíbenou destinací v oblasti Omišská riviéra. Najdete jej asi 5 km jižním směrem od města Omiš. Do podvědomí se zapsalo především díky známému hotelu Ruskamen, nyní Saggita. Tento hotel je v provozu již několik desítek roků, pořádají se zde různé hudební produkce místních i zahraničních hudebníků. V jeho okolí najdete klidné a nepřelidněné pláže i malá přírodní zákoutí. Ve Staniči je možné navštívit několik kvalitních restaurací i kaváren, půjčovnu silničních skůtrů, směnárnu, obchody s potravinami, ovocen a zeleninou.
Na hlavní pláži ve Staniči jsou k dispozici také půjčovny vodních skůtrů, lodí i šlapadel. Nechybí zde ani kavárny a sezónní plážové bary. Tuto oblast můžeme doporučit klientům, vyhledávající klidné a poměrně laciné místo k pobytu se základními službami. Z naší nabídky v této oblasti si můžete prohlédnout levné ubytování v Chorvatsku - Vila Katarina.

Mimice, Chorvatsko

Ubytování a dovolená Mimice, ChorvatskoMěstečko Mimice se nachází na pomezí omišské i makarské riviéry. Najdete je 10 km jižně od Omiše a přibližně 23 km severně od Makarské. Mimice jsou staré 3 století a svým rázem připomínají nejvíce rybářskou osadu. Jižní část města je bohatá na historické památky. Silnice je rozděluje na dvě části.

Na své dovolené Mimice můžete zažít procházku historickou částí i noční zábavu v nedalekém Omiši a Bašce Vodě, vzdálené asi 15 minut jízdy.

Počátek turismu spadá již do roku 1927. Letovisko se chlubí dvěma městskými plážemi, které proslavily bílé písčité břehy. Oblázkové a zvolna se svažující pláže, borové háje a především azurově průzračné moře slibují nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku pro milovníky přírody i rodiny s dětmi.

Vše doplňuje scenérie Dinárských hor na obzoru. Najdete zde restauraci, pizzerii, café bary i poštu.

Omišská riviéra - Duče

Oblíbené letovisko Omiš - Duče se rozprostírá v těsné blízkosti známého městečka Omiš. Duče je v podstatě předměstím města Omiš.
Historicky zajímavý Split je vzdálen asi 20 km severním směrem, na opačnou stranu se můžete vydat na Makarskou riviéru - Bašku Vodu, Brelu nebo městečka Makarska. Jedná se spíše o klidnější odpočinkové místo s převážně písčitými plážemi, které jsou dlouhé přes 2 km a navazují na pláže vměstečku Omiš. V Duče najdete vše potřebné - obchody, směnárny, restaurace, kavárny, půjčovny různých sportovních potřeb (silniční i vodní skútry, loďky), atd. Živější denní i noční život nabízí blízký Omiš. Hosté, kteří přicestují autobusem, se mohou díky dobrému místnímu autobusovému spojení bez problémů dopravit jak do Splitu, tak i do různých středisek na Makarské riviéře. V lokalitě Duče Vám můžeme nabídnout ubytování v apartmánech Nedeljko.

Omišská riviéra je oblíbená především díky přírodním, nepřeplněným a členitým plážím. Městečko Omiš se stalo vyhledávaným zejména díky nádherné scenérii a kontrastu moře a vysokých skal pnoucími se těsně nad Omišem. Omišskou riviéru můžeme tedy doporučit nejširší klientele. Klientům, kteří mají rádi trochu dobrodružství jsme připravili dovolenou na chorvatských ostrovech.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená na Omišské riviéře

Apartmány Vila Elvíra Omišská riviéra - Omiš

Oblíbenou apartmánovou Vilu Elvíra najdete na "předměstí" Omiše, v těsné blízkosti jedné z nejkrásnějších zátok na Omišské riviéře - zátoky Mala Luka... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Elvíra

Ceník

Apartmány Vila Babaja Omiš - Duče

Vila je situována v nejoblíbenější části Omišské riviéry, na předměstí Omiše v části zvané Duče. Tato oblast je oblíbená především kvůli dlouhým pláž... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníBazénDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Babaja

Ceník

Hotel Croatia Sydney Omišská riviéra - Mimice

Pro sezónu 2019 není hotel v nabídce. Jedná se o menší, velmi příjemný hotýlek střední kategorie rodinného typu s příznivou polohou a především s pře... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaHotel Croatia Sydney

Ceník

Apartmány Vila Jure Omišská riviéra - Omiš

Jedny z nejluxusnějších apartmánů na Omišské riviéře!!! Apartmánový dům Jure najdete ve vzdálenosti 15 metrů od moře. Apartmány Jure jsou umístěné na... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Jure

Ceník

Apartmány Vila Tomislav Omišská riviéra - Omiš

Apartmánovou Vilu Tomislav najdete na okraji borového háje v blízkosti zátoky Mala Luka u Omiše. Jedná se velmi příjemnou vilku o třech podlažích, kt... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Tomislav

Ceník

Apartmány Vila Mala Luka Omišská riviéra - Omiš

Moderní apartmánovou Vilu Mala Luka najdete na krásném místě na Omišské riviéře, ve vzdálenosti 50 metrů od moře. Vila je umístěna na okraji borového... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Mala Luka

Ceník

Apartmány Blaženka Omišská riviéra - Duče

Pěkná moderní vilka se nachází v klidné části letoviska Duče ve vzdálenosti cca 200 metrů od písčité pláže a zhruba 2,5 km od historického centra Omi... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníBazénAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Blaženka

Ceník

Apartmány Vila Vesna Omišská riviéra - Omiš

Apartmánový dům se nachází přímo ve městě Omiš v těsné blízkosti moře. Jedná se o udržovaný stylový kamenný dům s výbornou pozicí umístěný jako samos... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Vesna

Ceník