Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > CESTOVNÍ INFORMACE > Výlety v Chorvatsku > Výlety ve Střední a Jižní Dalmácii > Omiš, rafting

Rafting Cetina

Sjezd řeky Cetiny

Chorvatsko, Omiš - Rafting

Jen 25 km jihovýchodně od Splitu a 25 km severozápadně od Makarské leží městečko Omiš, vstupní brána do půvabného povodí řeky Cetiny. Kdysi to bylo obávané pirátské hnízdo. Nyní je to živé a malebné letovisko při ústí Cetiny do moře pod skalními stěnami Omišské Dinary a Mosoru. Přírodní scenérie kaňonu řeky je velmi bizarní, skalní stěny, které svírají tok řeky, se tyčí do výšky přes sto metrů. Všude kolem roste bujná vegetace.

Tří hodinový sjezd řeky Cetiny se zkušenými stipery, vhodný i pro začátečníky. Během sjezdu se z astavíte u vodopádu ,,Studenac", ketrý je nejhezčí na řece Cetině, poté následují překrásné peřeje ,,Oblačnik", zastavíte také na prolídku krápníkové jeskyně, kde si chvilku odpočinete a na závěr dorazíte ke skále, kde se natáčela závěrečná scéna filmu Vinnetou. zde se můžete vykoupat v řece. Po úspěšném připlutí do cíle Vám organizující firma nabídne k zakoupení CD se mnoha zajímavými fotkami zprůběhu plavby.

Rafting v Chorvatsku

Zhlédněte fotografie z Raftingu v Chorvatsku na řece Cetině. Při raftingu v Chorvatsku prožijete nezapomenutelné chvíle.