Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > MAGAZÍN > Města v Chorvatsku

Města v Chorvatsku

města v Chorvatsku

Připravili jsme pro vás zajímavosti o oblíbených chorvatských městech na pobřeží Jadranu, jež jsou v hledáčku tisíců turistů v době letních dovolených. Poradíme Vám, jak se do těchto měst v Chorvatsku nejlépe dopravit, prozradíme Vám zajímavosti z kultury, kde co navštívit a přidáme také informace o počasí, průměrných teplotách atd.

Oblíbených měst je na pobřeží Chorvatska opravdu mnoho, vybereme tedy pouze ty, o nichž jsme přesvědčeni, že Vám mají co nabídnout a zároveň Vám v nich můžeme poskytnout ubytování v dobrém poměru kvality a ceny. A jelikož ne každý vyhledává rušná letoviska, povíme si také něco o oblíbených klidných letoviscích (např. Mimicích na Omišské riviéře).

Města v Chorvatsku, nacházející se na pobřeží Jaderského moře, se těší velké oblibě i u českých turistů a to již po desetiletí. Dříve se do těchto měst jezdilo ještě na území bývalé Jugoslávie. Po rozpadu si turisté oblíbili především města v Chorvatsku, případně Černé Hoře, jež mají ze zemí bývalé Jugoslávie většinu pobřeží. Dominance je ovšem jednoznačně na straně Chorvatska, a to především proto, že délka jeho pobřeží je nesrovnatelně delší a nachází se o něco blíže českým hranicím.

Těšit se můžete na zajímavosti převážně z těchto chorvatských měst:Zadar, Severní Dalmácie

  • Bibinje (Zadarská riviéra, nedaleko Zadaru)
  • Zadar (Zadarská riviéra, centrum oblasti)
  • Omiš (Omišská riviéra, centrum oblasti)
  • Mimice (Omišská riviéra, klidné letovisko, cca 10 km od Omiše)
  • Baška Voda (Makarská riviéra, zábavní centrum oblasti)
  • Tučepi (Makarská riviéra, oblíbené rušné letovisko)
  • Podgora (Makarská riviéra, klidnější letovisko nedaleko Tučep)
  • Drvenik (Makarská riviéra, klidnější letovisko v jižní části riviéry)
  • Gradac (Makarská riviéra, letovisko na pomezí Střední a Jižní Dalmácie)
  • Orebič (poloostrov Pelješac, Jižní Dalmácie) 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější

Apartmány Vila Elvíra Omišská riviéra - Omiš

Oblíbenou apartmánovou Vilu Elvíra najdete na "předměstí" Omiše, v těsné blízkosti jedné z nejkrásnějších zátok na Omišské riviéře - zátoky Mala Luka... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Elvíra

Ceník

Hotel Croatia Sydney Omišská riviéra - Mimice

Pro sezónu 2019 není hotel v nabídce. Jedná se o menší, velmi příjemný hotýlek střední kategorie rodinného typu s příznivou polohou a především s pře... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaHotel Croatia Sydney

Ceník