Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Makarská riviéra

Makarská riviéra

Baška Voda   -   Brela    -   Podgora    -   Tučepi   -   Promajna

Makarská riviéra, Chorvatsko

Za Omišskou riviérou začíná nejnavštěvovanější část Dalmácie - Makarská riviéra. Oblast Makarské riviéry pokrývá více jak 60 km. Na Makarské riviéře v Chorvatsku najdete překrásné a prostorné oblázkové pláže, křišťálově čisté moře a dostatek bujné vegetace. Naleznete zde typický dalmatský kolorit měst a vesnic, který dotváří velkolepou scenérii pohoří Biokovo, tyčící se až do výše 1700 -1800 metrů. Na Makarské riviéře je nejvyšším bodem masivu Biokovo  vrchol Sv. Jure, dosahující výšky 1762 m. - přímo nad Makarskou. Výstup je náročný, ale odměnou Vám bude nádherný rozhled na celou Makarskou riviéru i do okolí a to nejen z vrcholu, ale i v průběhu celého výstupu.

Oblast "Makarská riviéra" je velice vhodným cílem pro turisty a i pro hosty, kteří milují koupání a  odpočinek na sluncem prohřátých plážích v Chorvatsku. Pro svou malebnou polohu, krásné pláže a příjemné podnebí patří Makarska riviéra k nejoblíbenějším letoviskům v Evropě.
Makarská riviéra večerMěsto Makarska (12 tis. obyvatel) je jedno z nejatraktivnějších turistických středisek chorvatského pobřeží. Bývá nazýváno turistickým srdcem Chorvatska - Dalmácie. Makarska je půvabné mediteránské, turisty navštěvované, město s dalmátskou architekturou, které leží v přírodním přístavu ohraničeném zalesněnými poloostrovy Osejavou a Sv. Petrem. Nachází se na samém úpatí velkolepého pohoří Biokova.
Původně římské Macrum se v 9. století stalo opěrným bodem slovanských Neretvanů, později zde vládli charvátští králové, bosenští bánové, 200 let Turci a samozřejmě Benátčané. Stará část města leží při širokém zálivu, na jehož východní straně stojí františkánský klášter z 15. stol., v jehož prostorách je umístěno Malakologické muzeum se sbírkami lastur, bohatá knihovna a sbírky uměleckých předmětů. Pokračujeme-li po nábřeží západním směrem, dojdeme k baroknímu kostelu sv. Marka (Sveti Marko), který byl do zrušení biskupství v Makarské začátkem 19. stol. katedrálním kostelem. Podél přístavu a městské pláže se táhne široká promenáda, kde se nachází mnohé obchody, restaurace, kavárny, krámky s upomínkovými předměty a terasy s hudbou. Přístup autem do všech středisek je snadný, po Jadranské magistrále od Splitu. Jestliže máte rádi nepřelidněné pláže a zažít trošku z historie pirátského městečka Omiš, pak doporučujeme návštěvu Omišské riviéry.

Makarská riviéra - Brela

je jedno z nejznámějších letovisek nejen Dalmácie ale celého Chorvatska. Během posledních desetiletí se Brela na Makarské riviéře stala jedním z nejexkluzivnějších a nejvyhledávanějších turistických míst v Dalmácii díky atraktivnímu přírodnímu prostředí, čistým oblázkovým, písčitým a romanticky upraveným plážím, po jejichž okraji, mezi borovicemi, vede promenáda. Celková délka malebného pobřežíBrely měří asi 5 km. Promenáda dále pokračuje přes Bašku Vodu, Baško Polje až do Promajny. Středozemní podnebí, sportovní terény, marina, ekologické prostředí a klid, nejvyšší kvalita v příjemných stylových restauracích a velmi kvalitní ubytování - to všechno garantuje nezapomenutelnou dovolenou Brela na Makarské riviéře. Přehled ubytovacích kapacit najdete na stránce ubytování.

Makarská riviéra - Brela - Jakiruša

je nejklidnější část Brely s poměrně řídkou zástavbou ve svazích plné zeleně. Největší devizou jsou nepřelidněné pláže, krásná dlouhá promenáda a v neposlední řadě kvalitní ubytování. Makarská riviéra -

Dovolená Makarská riviéra

Brela Jakiruša je místem pro opravdovou relaxaci a odpočinek. Čisté, průzračné moře a péči o okolí nejlépe potvrzují udělená četná turistická ocenění. Již 8 let je pláž Punta rata nositelkou Modré vlajky, největšího mezinárodního ocenění za čistotu moře a okolí. Vztyčování Modré vlajky na den Planety Země 5. června, je slavnostní událostí.
Pláže v letovisku Brela – Jakiruša patří k nejpěknějším na pobřeží. Táhnou se podél celého letoviska asi 1,5 km. Jsou pokryty drobnými oblázky a pískem, vroubí je stinné borové lesy, v nichž stojí v řídké zástavbě apartmánové domy, dále pak hotely. Při pobřeží, vytvářejícím menší zátoky, se z moře tyčí roztroušena malebná skaliska.  
Americký časopis Forbes umístil pláž v letovisku Brela mezi deset nejkrásnějších ve světě, kde obsazuje šesté místo, a první v Evropě! Největší devizou pro ubytované hosty na Brele – Jakiruši je klid, který je zajištěn díky řídké zástavbě ve svazích plné zeleně, dále pak možnost večerních procházek po dlouhé a nepřelidněné promenádě a v neposlední řadě kvalitní ubytování. Pláže jsou na celé Makarské riviéře přizpůsobené i potřebám invalidů.

Makarská riviéra - Baška Voda

Není snad Čecha, který by neznal pojem Baška Voda. Důkazy osídlení tohoto místa nacházíme ve stopách života starých víc než tři tisíce let.
Někdejší malá rybářská osada patří mezi nejvyhledávanější letoviska Makarské riviéry. Makarská riviéraKřišťálově čisté a teplé moře, dobré chráněné okolí i výborná zeměpisná poloha v srdci Dalmácie na chorvatském pobřeží Jaderského moře, to vše činí z Bašky Vody ideální turistickou destinaci. Monumentální pohoří Biokovo, hojnost vegetace a borových lesů z něj tvoří velmi malebné místo.
Dlouhé oblázkové, místy i písčité pláže se táhnou mnoho kilometrů od sousední Brely přes Baško Polje až k Makarské. Promenáda s malým přístavem, lemovaná palmami, hudba a tanec na mnoha místech, řada restaurací, kaváren, malých obchůdků dokreslují atmosféru příjemného místa pro Vaši dovolenou. Krásy sousední Brely, vzdálené 20 minut chůze podél pobřeží, jsou již několik let oceňovány mezinárodní vlajkou EU, přidělovanou jen nejkvalitnějším plážím. Na opačnou stranu se dostanete, také po 20 minutách chůze, do klidnějšího střediska Baško Polje, vyhledávanému především vyznavači naturismu. Dovolená Baška Voda tedy dokáže zaujmout všechny generace.

Říká se, že letovisko Baška Voda je místem " ...kde vše dýchá životem a sílou, kde člověk na umření znovu ožívá ...".
Baška Voda na Makarské riviéře má středozemní klima, mírné, převážně vlhké zimy a suchá, horká a slunečná léta.

Makarská riviéra - Podgora

Romantické kavárničky ve stínu staletých palem s překrásnou lázeňskou kolonádou, řadí toto letovisko právem k nejhezčím a nejžádanějším místům Makarské riviéry.
Podgora, přezdívaná také jako princezna Jadranu je ideálním místem pro turisty s malými dětmi, které si mohou hrát na mělčinách s pozvolným přístupem k vodě. Zeleň a borovice se tu táhnou až k moři. Najdete zde rozmanité možnosti provozování sportu, několik sportovních hřišť, vodní a jiné atrakce.
Nechybí zde ani zábava, neboť v průběhu letních měsíců se v Podgoře pořádá množství velkých akcí, jako jsou "Ribarska noč"(Rybářská noc), "Dan Podgore" (Den Podgory), lidové veselice a představení, na nichž vystupují nejrůznější umělci a zábavní soubory. Pro svoje ideální klima doporučujeme Podgoru - Makarská riviéra i v předsezónních termínech, kdy působí toto letovisko velmi romanticky. Teplota vody i vzduchu je zde díky dobrým klimatickým podmínkám téměř stejná jako uprostřed léta. Křišťálově čisté a teplé moře, hezké pláže, dobré chráněné okolí s kouzelnou přírodou, výborná zeměpisná poloha v srdci Dalmácije na chorvatském pobřeží Jaderského moře společně s možností prožití atraktivní Dovolená Podgora, Makarská riviéradovolené a i s komfortním ubytováním v klidném prostředí ve zcela nových apartmánech, to všechno láká, strávit zde hezkou dovolenou. Průměrné měsíční teploty v červenci až září překračují 30 stupňů Celsia vzduch a moře 26 stupňů Celsia. Podgora má okolo 2700 slunečních hodin ročně a nachází se v jedné z nejslunečnějších oblastí severního středomoří. Proto doporučujeme využít také začátek a konec turistické sezóny - období, ve kterém je moře dostatečně teplé a kdy lze prožít nejromantičtější chvíle.
V hlavní sezóně mnozí uvítají na Makarské riviéře pestrou nabídku prázdninového vyžití: jízdu na kole, jízdu na banánu, tenisové kurty a jiná sportovní zařízení. Večery obohatí hudba na terasách, v místních kavárničkách a tavernách.

Makarská rivéra - Podgora, pláže

Pláže v letovisku přesahují délku cca 8 km, jsou oblázkové, pozvolna se svažující, vhodné pro děti i zdatné plavce. Na plážích jsou umístěny sprchy se sladkou vodou, možnost pronájmu plážových lehátek a slunečníků. Po ruce je vždy i stánek s občerstvením. Borovice a zeleň dosahují okraje moře, najdete tu tedy dostatek stínu pro odpočinek. Moře na Makarské riviéře je zde převážně klidné. V odpoledních hodinách, kdy příliv vrcholí, se začnou tvořit větší vlny, které jsou vítaným zpestřením pro děti i dospělé. Na pláži je možnost pronájmu motorových člunů, vodního skútru, jízda na banánu a další atrakce včetně letů na padáku nad mořem.
Pořádají se zde i výlety po moři, včetně rybího pikniku. Tyto lze objednat u místních dealerů na centrální pláži v různých cenových kategoriích. K noční a večerní zábavě můžete navštívit diskotéky v hotelích, nebo taneční parkety z živou hudbou, či jen tak posedět v některé poetické kavárničce.

Makarská riviéra - Tučepi

Tučepi - pravé srdce Dalmácie. Obec a oblíbené přímořské letovisko Tučepi leží asi 3 km jižně od Makarské a vyniká mimořádně bohatou vegetací. Nachází se pod srázy pohoří Biokova a patří spolu sDovolená Tučepi, Makarská riviéra Brelou mezi nejznámější střediska Makarské riviéry.Tučepi byly již v antických dobách cílem všech, kteří si přáli najít v neposkvrněné přírodě ztracený klid, uvolnění a bezstarostnost. V padesátých letech navštívil Tučepi Jean Cocteau, Alberto Moravia, Dellie Scalle a Jean Marais. Nádherné oblázkové pláže se rozprostírají v délce 3 km. Návštěvníci letoviska Tučepi si tak mohou užít koupání a odpočinku na sluncem vyhřátých plážích, nebo si mohou vybrat z pestré nabídky vodních sportů (půjčovny surfů, šlapadel, vodních skútrů, vodních lyží apod.) a v neposlední řadě mají možnost ochutnat zdejší kuchyni, či si jen tak posedět v jedné z mnoha místních kaváren, restaurací, barů a pizzerií. Tučepi si díky své široké nabídce získaly velkou oblíbenost a patří k jedněm z nejžádanějších středisek Jadranu.

Makarská riviéra - Promajna

Nachází se cca 4 km jižně od Bašky Vody. Jméno dostala po slunci (promanjanje = vysvitnutí slunce). První zmínky jsou z roku 1674. Našlo se zde množství archeologických nálezů (keramika, mince atd.), což svědčí o životě už ve II. století před. n.l. Malá rybářská osada vyrostla od středu minulého století v turistické místo s moderně zařízenými domy, apartmány a vilami v jedno z nejoblíbenějších míst Makarské riviéry. Z Jadranské magistrály nad obcí vede silniční odbočka do Promajny. Má přibližně 230 obyvatel.
Nedaleko se nachází Dječjeg Sela, což je léčebna pro nemoci dýchacích cest (léčba mořskou vodou).
Můžete si zde zahrát fotbal, tenis, košíkovou, házenou, volejbal, nebo se můžete projet na kole po okolních kopcích. Široká je i nabídka vodních sportů jako jachting, potápění, surfování. Půjčit si můžete šlapadla, loďky, kajak. Projet se můžete i na banánu nebo padáku.
Jedná se o dokonalé místo pro klidnou dovolenou, vhodnou pro rodiny s malými dětmi. Překrásné pláže se táhnou kolem vesničky až do Makarské. Pláže jsou čiré, oblázkové, lemované borovým lesem. Jsou zde restaurace, pizzerie, bistra a café bary, obchody, tržnice s ovocem a zeleninou, pošta, směnárna a informační středisko kde hovoří plynule česky. Zkrátka vše co je potřeba. Nadchne Vás pohled z moře či z pláže na impozantní panorama pohoří Biokovo, které se tyčí nad Makarskou riviérou.
Dominantou města je zvonice s prostorný kostel Všech Svatých (1999). Začátkem 21 století dostala Promajna několik cen za nejupravenější místo na Jadranu „Modrou květinu“.
V rámci dne díkuvzdání 5.8. se koná rybářský večer. Pořádají se zde další příležitostné zábavní programy. Nachází se zde i tří muzea.

Makarská riviéra - Historie a památky

Začátky letoviska Tučepi sahají až do antické doby. Z původní obce Gornji Tučepi ve svahu Biokova ve výši 300 m se dochovaly jen zbytky. Na hřbitově byly nalezeny skromné pozůstatky starokřesťanského kostela z 5. - 6. století a několik středověkých náhrobků. Najdete zde kostel sv. Jiří ve stylu přechodu gotiky v renesanci ze 14. století. Barokní letohrádky patricijských rodin Ivaniševićů a Lučić-Pavlovićů. Letohrádek opata Grubišiće na mořském pobřeží přeměněn v luxusní Dovolená na Makarské riviéřehotel Kaštelet, který je součástí hotelu Alga. V osadě Pašalići renesanční kostelík sv. Michala a sv. Kateřiny.

Koupání na Makarské riviéře
Letovisko Tučepi na Makarské riviéře se pyšní krásnou dlouhou pláží z drobných oblázků a písku (tzv. žalo) s pásem borového porostu, která se táhne až k letovisku Podgora. Má pozvolný vstup do moře, tudíž je koupání vhodné i pro rodiny s dětmi. Pláž byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou.
Makarská riviéra a Sport
Tučepi mají dobré podmínky pro provozování vodních sportů: jachting (marina), vodní lyže, windsurfing, vodní skútry. Z dalších sportů si zde můžete vyzkoušet např. tenis, plážový volejbal, fotbal, kuželky.
Zábava na Makarské riviéře...
Diskotéky, taneční terasy, mj. beach bar Michigan. Den obce Tučepi a lidová slavnost k poctě sv. Antonína (Sveti Ante) s bohatým zábavním programem, 13. června.
Kultura

Festival Tučepské letní večery (Tučepske ljetne večeri): hudba, divadlo, folklor, od 10. července do 30. srpna.

 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená na Makarské riviéře

Apartmány Vila Tihana Makarská riviéra - Tučepi

Vila Tihana je ideální volbou pro náročnější klientelu všech věkových kategorií. Za velmi příznivé ceny nabízí komfortní až luxusní ubytování v mode... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Tihana

Ceník

Apartmány Vila Marin Makarská riviéra - Tučepi

Moderní a velmi příjemné ubytování v Tučepi za lákavou cenu - to je ubytování na Vile Marin. Tato apartmánová vila je moderně a účelně zařízena - kat... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Marin

Ceník

Apartmány Vila Jelič Makarská riviéra - Baška Voda

Uvedené pobytové místo je určeno hostům, kteří mají rádi večerní procházky na rušné promenádě a současně chtějí pobývat v její těsné blízkosti, přito... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Jelič

Ceník

Apartmány Guji Makarská riviéra - Gradac

Velmi příjemné ubytování zažijete na moderní apartmánové vile Guji v oblíbeném letovisku Gradac. Vila je umístěna nad silnicí, ale přitom na klidném ... WiFiKlimatizacePlážStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Guji

Ceník

Apartmány Vila Sanja Makarská riviéra - Baška Voda

Hledáte luxusní ubytování na Bašce Vodě? Nejvhodnější volbou je apartmánová Vila Sanja. Tato vila je umístěna v klidné části Bašky Vody, přitom vzd... WiFiKlimatizacePlážAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Sanja

Ceník

Apartmány Vila Marina Makarská riviéra - Tučepi

Vila Marina je ideální volbou pro klienty, kteří hledají klidné pobytové místo a kvalitní ubytování za příjemnou cenu .Vila Marina je umístěna v klid... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Marina

Ceník