Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > CESTOVNÍ INFORMACE > Výlety v Chorvatsku > Chorvatsko křížem - krážem > Kvarnerská cesta

Cesta voňavých riviér a ostrovů

Ostrov Ugljan

Kvarnerská cesta

Setkání různých světových bohatství je porovnání s tím, co je možné vidět a pocítit v královské Opatii a Crikvenici, námořní Rijece a z kamene vybudované Senji. Rozdílnost však nepřestává tu, ale pokračuje na našich největších ostrovech Krk a Cres, na léčivem ostrově Lošinj, květinovém ostrově Ilovik a lesnatém ostrově Rab.

Ale co mají všechny ostrovy společného? Možná je to něco, co už v dávném 19. století pochopila evropská aristokracie, která si vybrala tuto středozemní oblast s mírným podnebím a bujnou vegetací pro svůj odpočinek. Díky ní vznikly první přepychové vily, hotely a zároveň první chorvatské riviéry: Opatijská, Crikvenickou, Novovinodolská ... Samozřejmě, prvními návštěvníky nebyli pouze oni, ale i mořeplavci, kteří ze svých námořních cest přivezli pro své zahrady a dvory přes 80 druhů exotických rostlin.

Zahrady míst jsou naplněny květinami a ostrovy plné lesů, olivových hájů, keřů šalvěje, rozmarýnu, levandule ... Vítáme Vás u voňavé brány Jadranu!

Kvarneská cesta Vás zavede na tato místa:

Město Rab a Rajská pláž v Loparu

Město Rab se svými románskými zvonicemi a třemi ulicemi - Grnojom, Srednjom i Dnojom (Horní, Střední, Dolní) otevírá dveře vzácných středověkých kostelů a patricijských paláců. Ostrov Rab nabízí i překrásné písečné pláže, z nichž je nejznámější Rajská pláž v Loparu dlouhá 1500 metrů.

Ostrůvek Košljun

Pouze 10 minut jízdy lodí z Punat potřebujete k tomu, abyste navštívili tento duchovní a vegetační ráj. Pod ochranou františkánského kláštera se nachází etnografická, numismatická a sakrální sbírka. Košljun, který byl prohlášen za lesopark, je místem, které při návštěvě ostrova Krk nesmíte vynechat.

Lubenice a Oros

Lubenice, kamenné městečko, vybudované na skále vysoké 378 m, je vyhlídkou nejen pro turisty, ale i pro místní obyvatele ostrova Cres - na supi bělohlaví. Na hranicích ostrovů Cres a Lošinj se rozprostírá Oros, městečko hudebních večerů a bouřlivých historických událostí.

Nanebevzetí Panny Marie Trsatské a město Rijeka

Pod bdělým okem Trsatskej pevnosti a nejstarší mariánské svatyně v Chorvatsku s františkánským klášterem, kostelem a kaplí, už po staletí žije město Rijeka - centrum námořnictva a karnevalů.