Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > CESTOVNÍ INFORMACE > Doprava do Chorvatska > Jak se vyhnout slovinské dálnici

Jak se vyhnout slovinské dálnici

Slovinská dálnice aneb Jak se vyhnout slovinské dálnici

Pro klienty cestující vlastní dopravou do Chorvatska uvádníme praktický návod, jak se vyhnout slovinské dálnici.

slovinská dálnice - nejdražší dálnice směrem k moři

Pokud jedete na klasický týdenní pobyt, pak Vám 7 denní slovinská dálniční známka nevystačí a jste donuceni si koupit měsíční slovinskou dálniční známku za 30 EUR!!
Nabízí se ale řešení - trasu přes Slovinsko absolvovat bez průjezdu Slovinské dálnice.

Nejnovější informace k tomuto tématu najdete: ZDE

Jak se vyhnout slovinské dálnici:

Základ slovinské zkratky začíná už na méně tradičním sjezdu z rakouské A2. Ten nepřichází u Grazu, ale už na exitu 139-Ilz. Právě odtud totiž vede nejvýhodnější spojka, pokud se chceme vyhnout dálnicím ve Slovinsku. A navíc nádherná! Proplétá se takzavnou sopečnou krajinou.
Znamená to v Ilzu si pohlídat cedule na silnici číslo 66 směr Feldbach a Riegersburg. Celkem 50 km z Ilzu na hraniční přechod se Slovinskem Bad Radgesburg/Gornja Radgona lze za dobré konstalace zvládnut za hodinu.

Úkol ve Slovinsku je jasný - zhruba 60 km prokličkovat bez zabočení na dálnici. Slovinské okresky nabízejí víc řešení kudy cestovat. Pro všechna platí začít v hraniční obci Gornja Radgona, držet se žlutých, nikoli zelených dálničních cedulí a mířit na největší město na mimodálniční trase - Ptuj.
Kdo nechce bloudit, at se vydá přes Lenart (20 km od rakouských hranic), Biš (dalších 10 km). Do Ptuje dorazíte ani ne po 40 km od hranic. Po dalších 10 km je zásadní odbočit u cedule, na níž je žlutě značen chorvastký Zábřeh, zatímco rovně vede trasa na dálnici směr Lublaň. Odtud je to už je kousek na chorvatské hranice.

Všem našim klientům, kteří s námi cestují v letní sezóně do Chorvatska budeme rozesílat podrobnou informaci o této cestě včetně fotografií z míst, kde je nutné odbočit aby jste se vyhnuli slovinské dálnici.

Tímto článkem "Jak se vyhnout slovinské dálnici"  se snažíme pouze doporučit, jak ušetřit nemalou finanční částku aniž by jste cestovali podstatně déle. Časově jsou obě trasy téměř shodné.

Budeme potěšeni, pokud náš příspěvek "jak se vyhnout slovinské dálnici" doporučíte Vašim známým a kamarádům.