Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená na chorvatských ostrovech > Dovolená ostrov Brač > Dovolená Zlatý Bol

Dovolená Zlatý Bol

Dovolená Bol - zlatni rat

Bol, přezdívaný též Zlatý Bol, je velmi oblíbeným letoviskem na ostrově Brač, jehož nespornou dominantou je pláž Zlatni rat (česky také nazývaný jako Zlatý roh). Především díky této pláži je městečko Bol poměrně rušným letoviskem a dovolená v Bolu velmi častým cílem turistů z celého světa. Bol se nachází ve velmi úrodném území, pěstuje se zde především vinná réva, a je zároveň jedinou obcí, která má stálé prameny pitné vody. Místní obyvatelé se také hojně věnují rybolovu a zpracování mořských ryb.

S pobřežím je Bol spojen pravidelnou lodní linkou "Split - Bol - Jelsa". Na ostrov se můžete dostat také trajektem ze Splitu do Supetaru, odkud se do Bolu dostanete po místních silnicích, jimiž jsou letoviska propojena.

Letovisko Bol je po celé své délce lemováno krásnými plážemi s borovým porostem, což jistě turisté na dovolené v Bolu ocení. Z centra města navíc jezdí k hlavním a také nejoblíbenějším  plážím malý turistický vláček, což je nemalou výhodou především pro rodiny s dětmi. Díky vláčku budete na plážích o poznání rychleji a navíc je zejména pro děti příjemnou atrakcí a zpestřením.

V naší nabídce dovolené ve Zlatém Bolu najdete Apartmány Mija, které se nacházejí v klidné oblasti východní části městečka Bol.

Pláž Zlatni Rat / Zlatý Bol

Dovolená Zlatý BolJedná se o krásnou, dlouhou a hlavně nejznámější pláž v Chorvatsku, nacházející se na Brači. Je dlouhá přes 600 metrů a svým tvarem připomíná trojúhelníkový roh. Mořské proudy pravidelně ovlivňují tvar pláže, takže se každý den trošku mění. Špička může být jeden den zatočená mírně doprava, druhý den doleva. Na pláž si může zajít až kolem 5000 lidí denně, je tedy docela vytížená.

Další zajímavé informace o pláži Zlatni rat se můžete dočíst v sekci "výlety ve Střední a Jižní Dalmácii" na stránce Brač, Zlatý Bol.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená ve Zlatém Bolu

Apartmány Vila Mija Ostrov Brač - Bol

Mezi nejatraktivnější místa nejen na ostrově Brač, ale v celém Chorvatsku určitě patří Zlatni Rat, neboli Zlatý Bol. Vila Mija je ideálním místem pro... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodDomácí mazlíčciVlastní dopravaApartmány Vila Mija

Ceník

Fotogalerie