Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Severní Dalmácie > Dovolená Zadar

Dovolená v Zadaru

Zadar se nachází v nejvíce členité části Jadranu, kde je mnoho malých zátok, ostrovů a ostrůvků. Dovolená v Zadaru je jako stvořená pro strávení báječné dovolené u moře, zejména pak pro milovníky odpočinku a rodiny s dětmi.

Dovolená Zadar

Zadar (Apartmány Željko - video (youtube)) se nachází v nejvíce členité části Jadranu, kde je mnoho malých zátok, ostrovů a ostrůvků. Dovolená v Zadaru je jako stvořená pro strávení báječné dovolené u moře, zejména pak pro milovníky odpočinku a rodiny s dětmi. Zadar dokáže upoutat takřka každého, kdo touží po poklidné a ničím nerušené atmosféře v přímořském letovisku. Pro prožití spokojené dovolené v Zadaru jsou v ideální podmínky především v Boriku (část Zadaru, kde je soustředěna většina ubytovacích kapacit turistického ruchu města). Jedinečná a velmi bohatá je nabídka sportovního vyžití, především pak vodních sportů (jachting, windsurfing, potápění, podmořský rybolov, vodní lyžování), ale i míčových her (tenisem počínaje a plážovým volejbalem konče). Turistické atrakce (sportovní, kulturní apod.) jsou soustředěny především na severním předměstí Boriku. 

Mimo možnosti koupání v moři, sportování, výletů po moři a také výletů do Národních parků, vás zveme do nádherného, starobylého města Zadar. Do města v srdci Jadranu, často nazývaného také "Malý chorvatský Řím". Zadar si tento název vysloužil díky svému stáří - je mu tři tisíce let, ale také díky jedinečným církevním stavbám a bohatému památkovému dědictví. Najdete zde spoustu obchůdků, kavárniček i diskoték, starobylých uliček a historických památek. Každoročně v červenci a srpnu jsou zde pořádány městské trhy a ve stejném termínu Dalmatský festival písní. V srpnu jsou v chrámu sv. Donáta uváděny hudební večery a v říjnu se koná festival pěveckých sborů.

Historie a památky Zadaru

Dovolená ZadarZadarský turistický region je osídlen již více než tři tisíce let. Nedaleko Zadaru se nachází Nin, nejstarší chorvatské královské město a místo, kde byl založen chorvatský stát. Zadar se stal hlavním městem Dalmácie již v 7. století a titul si udržel až do roku 1918. Kamenem vydlážděné ulice na poloostrově, centru starého městského jádra, zdobí kamenný kostel sv. Donata z 9. stol., největší prozkoumané římské náměstí na této straně Jadranu, kostel sv. Stošije z 13. stol. a kostel sv. Krševana z 12. stol. Atmosféru a tempo tohoto tisíciletého města nejlépe pocítíte při procházce Kalelargou, širokou ulicí, kterou nesmí vynechat žádný návštěvník tohoto města. Město nyní prožívá své druhé mládí jako město s největšími investicemi do komunální infrastruktury a stavitelství.

Mořské varhany v Zadaru jsou ojedinělou stavbou v celé Evropě. Zázrak architektury postavený v ponořené části městského nábřeží, kde mořské proudy a vlny - procházejíce podvodními hudebními trubkami - vytvářejí neuvěřitelné zvuky, nazvané hudbou moře. Zvláštní melodie se linou celým širokým prostorem pobřežní promenády. Tato atrakce se ani ne za rok stala místem setkávání tisíců zvědavých návštěvníků ze Zadaru i okolí, její návštěvu si nesmíte nechat ujít. Slavný režisér Alfred Hitchcock řekl, že nejkrásnější západ slunce na světě je možno vidět právě z tohoto místa na zadarském pobřeží. Tak ho popsal po své návštěvě Zadaru, návštěvě, kterou si do konce života pamatoval pro splynutí zacházejícího slunce a moře.

Dovolená v Zadaru - Boriku

Letovisko Borik (zvané též Puntamika) má starou lázeňskou tradici, je krásně upraveno a má bohatou vzrostlou vegetaci. V Boriku jsou pláže oblázkové, přírodní kamenité a částečně pokryté hrubým pískem, lemované řidším borovým lesem (v letovisku se nachází tobogán). Velkou výhodou k prožití aktivní dovolené v Zadaru a zejména pro ty, kteří hledají mimo koupání, sportování, také zábavu a prohlídky historických památek, je přilehlé město Zadar (spojení veřejnou dopravou, centrum vzdálené 3 km). Patří pro své početné cenné historické a kulturní památky i pro svá kulturní zařízení mezi jedny z nejpřitažlivějších míst v Dalmácii.

Pro turisty, kteří plánují strávit dovolenou v Chorvatsku sportováním a aktivní rekreací, jsou v Zadaru a přímo v letovisku Borik rozmanité možnosti. Svojí polohou láká toto letovisko k mnoha výletům do blízkého okolí, kde najdete spoustu zajímavých míst, jako jsou národní parky Krka, Kornati, Paklenica. Příjemný pobyt také prožijete při dovolené v Šibeniku, těsném sousedství Zadaru.

Pokud Vás Zadar zaujal natolik, že jste se právě rozhodli, že je tím pravým místem, kde prožijete svojí letní dovolenou, pak neváhejte a zhlédněte naši nabídku ubytování v Zadaru.

Oficiální stránky zadarského regionu můžete zhlédnout ZDE.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací