Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Severní Dalmácie > Dovolená Vodice

Dovolená Vodice

Jedná se o živější letovisko, kde najdete obchody, restaurace, diskotéky, kavárny a spoustu možností vyžití. Dovolenou ve Vodicích si tak jistě užijete plnými doušky.

Dovolená Vodice

Žije zde kolem 9 000 obyvatel. Někdy se nazývá St. Tropez Jadranu. Příroda je zde krásná také díky četným vinohradům a borovým lesům v okolí. Patří mezi nejzelenější letoviska na pobřeží. Najdete zde promenádu, oblíbené tržiště s ovocem a zeleninou a také přistav marina, kde kotví řada jachet, rybářských nebo výletních lodí. Je zde i množství sportovních aktivit jako tenisové kurty, minigolf, plážový volejbal a mnoho dalšího. Kromě diskoték se zde v létě pořádají i hudební festivaly jazzový a tzv. Sunbreez festival house hudby, který trvá čtyři dny a čtyři noci.

Pláž VodiceNa jižní straně letoviska najdete oblázkovou pláž s pozvolným vstupem do moře, tobogán nebo půjčovnu loděk a šlapadel. Na severní části najdete kamenitější pobřeží s plochami ideálními na opalování. Místy je i písečné dno, vstup do moře je pozvolný. Pláž Plava (modrá) byla oceněná modrou vlajkou za čistotu moře. Okolí pláží je obklopené borovicemi, kam se můžete schovat před sluncem. Zejména v zimních měsících zde vanou větry bóra a jugo, které dokážou pořádně rozbouřit mořskou hladinu. 

Vodice se nachází cca 12 km severně od města Šibenik. Můžete si udělat výlet do tohoto města, kde je spoustu památek, trhů a mnoho dalšího. Najdete zde i katedrály, které jsou zapsané na seznamu UNESCO. Dále si z města můžete vyrazit na výlet do národního parku Kornati (lodní) nebo Krka. Národní park Krka má krásné vodopády a bujnou vegetaci. Národní park Kornati je přístupný jen lodí a můžete si prohlédnout desítky ostrůvků a útesů. Traduje se, že Kornati vznikly z bílých kamenů, které pánu Bohu zbyly po dokončení světa a že nevěděl co s nimi, tak je ledabyle hodin za sebe. Dále můžete navštívit i přírodní park Telašcica se skalnatými útesy a sladkovodním jezerem. Nedaleko najdete i přírodní park Vranské jezero.

V 16. století zahnala turecká armáda chorvaty do Vodic a byly vytvořené zdi s obrannými věžemi. Do dnešní doby se dochovala pouze část zdí a věží, jelikož místní obyvatelé zdi později využili ke stavbě svých domů.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější Dovolená ve Vodicích

Apartmány Vila Ivan Šibenická riviéra - Vodice

Nádherná luxusní vila s bazénem se nachází v klidné části oblíbeného letoviska Vodice v Severní Dalmácii. Bazén o rozměrech 8x4 m mohou hosté bezplat... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodBazénAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Ivan

Ceník

Apartmány Vila Zdravko Šibenická riviéra - Vodice

Apartmány Zdravko se nacházejí v klidnější části oblíbeného letoviska Vodice, přitom pouhých 150 m od krásné oblázkové pláže. Centrum je vzdáleno cca... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Zdravko

Ceník