Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Istrie > Dovolená Umag

Umag - dovolená

Letovisko Umag se nachází v severní části Istrie ve vzdálenosti cca 640 km z Brna.

Dovolená Umag

Žije zde okolo 5 000 obyvatel. Dominantou je záliv s přístavem, kde se nachází přímořské lázeňské středisko. V okolí se pěstuje vinná réva a nachází se zde největší sklepy na Istrii s vyhlášeným kvalitním vínem. Díky mělčině v moři jsou zde dobré podmínky pro rybolov.

Dovolená UmagVe Stella Maris najdete tenisový stadion a 60 antukových kurtů. Každým rokem se v červenci koná ATC Croatia Open již od roku 1990. Tenisové středisko je největší na jadranském pobřeží. Známá je i tenisová škola.
V Umagu jsou také lázně, kde se léčí pomocí mořské vody.

Centrum Umagu je pěkné, upravené s množstvím obchodů, restaurací a kaváren. Prostředí připomíná spíše upravené parky se zelenými plochami. Největším parkem je Punta, kde je upravená cesta, například na běhání nebo na kolečkové brusle. Menší děti mohou využít prolézačky a skluzavky. V přístavu kotví nepřeberné množství lodí, což dokresluje příjemnou atmosféru.

Dochoval se zde barokní kostel z 18. století a zbytky hradeb a věží. Uličky ve městě jsou křivolaké a velmi úzké, aby zde nesvítilo slunce a nebylo tedy tolik horko.

Pláže jsou různorodé, na některých místech skalnaté, betonové a někde oblázkové nebo písčité. Pobřeží je členité. Rostou zde i borovice, což zaručuje stín. Na plážích najdete Modrou vlajku za čistotu moře a pláže např. v Laguna Stella Maris, Katoro, Kanegra, Savudrija, Punta a další. Bohatá je i nabídka vodních sportů jako je jachting, potápění, vodní lyže, windsurfing a další. Dalším vyžitím může být fotbal, plážový volejbal, badminton, minigolf nebo basketbal.

Zhlédněte nabídku ubytování v Umagu. 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Fotogalerie