Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Černá Hora > Dovolená Tivat

Dovolená v Tivatu

Autobusová doprava do Černé Hory

Dovolená tivat

Bezesporu zajímavým letoviskem v Černé Hoře je Tivat. Jeho velkou výhodou, která stojí rovněž za rozmachem cestovního ruchu v Tivatu, je blízkost letiště, které se nachází jen pár kilometrů od města. V posledních letech navíc dochází k renovaci a velké modernizaci domů na pobřeží, celé promenády a nesmíme zapomenout ani na budování zcela nového Porto Montenegro, což je luxusní část města s pětihvězdičkovými restauracemi, hotely, butiky a dalšími prodejnami nacházející se u přístavu a dále směrem k části Seljanovo.

Zhlédněte také video z Boky Kotorské a přístavu Porto Montenegro na konci článku.

V samotném centru města a u promenády se nachází řada restaurací, kaváren, cukráren, obchůdků se suvenýry, oblečením, ale najdete zde také např. lékárnu či poštu. V Tivatu se nachází také velký přístav, kde kotví i velké milionářské jachty. Dovolenou v Tivatu tak můžete strávit i na jachtě. 

Ke koupání je v Tivatu ideální pláž Belane, městská pláž (Gradska plaža), případně další pláže v okolí, např. action beach, kde můžete využít také nabídky wakeboard, water ski, kayak, paintball a plážového volejbalu (1 hodina - 15 EUR/os., 2 hodiny - 25 EUR/os., celý den 35 EUR/os.). Osvěžit se zde můžete v koktejlovém baru. Příjemné koupání je také na plážích v části Seljanovo, kam si můžete udělat příjemnou procházku podél pobřeží přes Porto Montenegro.

Oblíbenosti Tivatu nahrává i fakt, že se nachází pouhých 10 km od historického Kotoru, který rozhodně stojí za návštěvu. Pokud nebudete v Tivatu vlastním autem, můžete využít taxislužbu. Taxi z Tivatu do Kotoru v loňském roce stálo pouhých 10 EUR. Během dovolené v Tivatu doporučujeme Kotor minimálně jedenkrát navštívit. Případně si na návštěvu vymezit celý den, pokud budete chtít v rámci prohlídky města navštívit také hradby nad Kotorem a vystoupat až k pevnosti Sv. Ivan.

Od promenády v Tivatu navíc vyjíždí celá řada výletních lodí, které Vás zavezou k pláži Žanjice, pevnosti Mamula, která během druhé světové války sloužila jako vězení pro vzpurné černohorce. Dále Vás loď proveze podél pobřeží až do nitra Boky Kotorské do Risanského a Kotorského zálivu. Po vplutí do Risansko-Kotorského zálivu loď zastaví u jednoho z Perastských ostrůvků, konkrétně Gospa od Škrpjela, jež byl vybudován uměle na podmořském skalním útesu. Nádherný výhled tak budete mít i na sousední přírodní ostrůvek Sveti Djordje.

Gospa od Škrpjela Ostrůvek Sveti Djordje
Gospa od Škrpjela (uměle vytvořený) Sveti Djordje (přírodní)


Z naší nabídky ubytování v Tivatu Vám můžeme nabídnout apartmány Dragana, přímo u pláže Belane, nedaleko centra.

Výlety

Během dovolené v Tivatu můžete vyrazit např. na tato místa:

  • Vodena Kočija - výletní loď zprostředovávající výlety po Boce Kotorské (vyplouvá od promenády v Tivatu) - plavba v minulé sezóně stála 10 EUR / os.
  • Kotor - historické město zapsané na seznamu kulturních památek UNESCO, vstup na hradby nad Kotorem 3 EUR / os.
  • Perast - krásné historické městečko, odkud můžete vyrazit lodí (za cca 5 EUR) na přilehlé ostrůvky Gospa od Škrpjela a Sveti Djordje
  • Budva - turistické centrum Černé Hory, dlouhá promenáda, diskotéky a spousta další zábavy. Zapomenout nesmíme ani na staré město, jež je také historickým skvostem. Vstup na citadelu ve starém městě - 2,50 EUR / os.
  • Njeguši - vesnička nedaleko Národního parku Lovčen, rodiště vladyky Petara II. Petroviće Njegoše
  • Lovćen - Národní park v němž k návštěvě láká mauzoleum vladyky Petara II. Petroviće Njegoše - vstup do národního parku 2 EUR / os., vstup do mauzolea - 3 EUR / os.
  • Cetinje - bývalé hlavní město Černé Hory, ve kterém se nachází řada památek, např. černohorský královský palác Nikoly I.

Ceny vstupného jsou pouze orientační, platné v roce 2014.

Promo video Tivat - Porto Montenegro

Video z Boky Kotorské, vyrobené pro luxusní Porto Montenegro v Tivatu.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější Dovolená v Tivatu

Apartmány Vila Dragana Černá Hora - Tivat

Ubytování pro Vás zajistíme na jakýkoliv počet dnů! Vila se nachází v severní části černohorského pobřeží, poskytuje jedinečná luxusně zařízená studi... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Dragana

Ceník