Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená na chorvatských ostrovech > Dovolená ostrov Brač > Dovolená Sutivan

Dovolená Sutivan

Dovolená v Sutivanu

Malebné Městečko Sutivan se nalézá 7 km západně od trajektového přístavu a současně hlavního města Brače Supetaru a 13 km od Splitu.

Lemují jej 3,5 km dlouhé, na sebe navazující oblázkové pláže. Městečko Sutivan na ostrově Brač dnes čítá okolo 800 stálých obyvatel, kteří se tradičně živí rybolovem, zemědělstvím, převážně pěstováním vína a oliv, námořnictvím a turismem. Ty nejsou zdaleka tak obležené turisty jako jiná místa, dokonce nebývá žádný problém najít si během dovolené v Sutivanu místečko nebo plácek jen tak sami pro sebe. Přitom zde najdete služby srovnatelné s pevninou.

V Sutivanu se můžete projít po krásné a dlouhé pobřežní promenádě, kterou z jedné strany omývá moře a po její druhé straně můžete posedět při silné kávě ve vámi vybrané útulné kavárničce, nebo ochutnat rybí specialitu v některé z místních restaurací nebo konob. Dovolená v SutivanuPřibližně  uprostřed promenády můžete obdivovat dominantní a krásný kostel sv. Roka s barokní věžičkou, postavený roku 1623 na památku a oslavu světce sv. Roka. Kostel je večer vždy efektně nasvícen, stejně jako blízká palmová promenáda a palmový háj.

Městečko Sutivan je kromě pěkných a upravených pláží zajímavé svou historickou minulostí. Během dovolené v Sutivanu zde najdete řadu dochovalých staveb, ale také moderně upravené přístaviště s řadou kaváren, restaurací, obchůdků a jiných zajímavostí. Sportovně založení hosté mohou přímo v Sutivanu využít nabídky "sportovního centra" se širokou nabídkou různorodých aktivit. Brač - Sutivan je také vhodný pro cyklistiku, ať už amatérskou nebo profesionální.

Sutivan se Supetarem spojuje pravidelná autobusová doprava, nachází se tu pošta, obchůdky, kavárny a restaurace, směnárny a informace, první pomoc, cyklistické trasy a půjčovna jízdních kol, tenisové kurty, potápěčské centrum a výletní loďky. Naproti tomu na ostrově Brač nenajdete velké hotelové komplexy ani  „supermarkety“. Nabídku dovolených na Brači budeme neustále rozšiřovat, kompletní přehled najdete ZDE.

Výlety ze Sutivanu

Dovolená SutivanDva kilometry směrem k Milně se nachází přírodní park „Sutivan“. Je to příjemné výletní místo pro rodiny s dětmi. Park se rozprostírá na ploše 18.000 m2 a je obklopen lesy a olivovými háji. Je rozdělen na rostlinou část, kde se prezentuje řada místní zeleně, stromů, květin a voňavých bylinek a na zahradu „zvířátkovou“, kde můžete pozorovat chování oslíků, muflonů, divokých prasátek, srnek, pávů, pštrosů, kachen, hus a dalších místních zvířátek. V malém jezírku se prohánějí okrasné rybky a pro děti jsou zde připravené různé prolézačky a houpačky. Po procházce parkem se můžete občerstvit v příjemné venkovní restauraci.

Kulturní vyžití v Sutivanu

V průběhu léta se na Sutivanu pořádají četné koncerty, výstavy, a duchovní akce – např. oslavy Sv. Roka Ivana, které bývají výtečným zpestřením dovolené v Sutivanu. I sportovně rekreační nabídka je široká. Můžete např. vyzkoušet mořský kajaking, vodní lyžování, školu potápění, windsurfing, horolezectví po umělých i přírodních stěnách, projížďky na kolech či procházky po okolí a samozřejmě velmi vyhledávané lodní výlety, tzv. Fish pikniky.

Dnes se Sutivan rozvinul v moderní turistické místo orientované na rodinný, sportovní a rekreativní turizmus. Díky příjemnému podnebí a rozmanité nabídce mohou hosté na ostrově Brač - v Sutivanu pobývat během celého roku. Každý rok v červenci se v Sutivanu koná světově známý Festival extremních sportů, "Vanka regule", fotbalové turnaje a turnaje v koulení.

Informace o jízdním řádu trajektů najdete na tomto odkazu: Jadrolinija

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Sutivanu

Apartmány Vila Blanka Ostrov Brač - Sutivan

Prostorné a pěkné ubytování na klidném místě a přitom v centru městečka Sutivan, to je vila Blanka, která je vzdálena 150 metrů od moře a 200 metrů o... KlimatizacePlážObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Blanka

Ceník

Apartmány Vila Drago Ostrov Brač - Sutivan

Vila Drago je vzdálena cca 80 metrů od pláže a 200 metrů od centra Sutivanu, kde najdete obchody, restaurace, kavárny i malé obchůdky. Dům je umístěn... PlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Drago

Ceník