Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Severní Dalmácie > Dovolená Starigrad - Paklenica

Dovolená Starigrad - Paklenica

dovolená v letovisku starigrad - Paklenica

Letovisko Starigrad - Paklenica vzniklo na základech starověkého města Argyruntum a první zmínka o něm pochází z římského věku. Nachází se v severní Dalmácii a je součástí tzv. Paklenické riviéry, často nazývané též jako Starigradská riviéra. Riviéra patří do regionu Zadar, od něhož je Starigrad vzdálen necelých 50 km. V dnešní době má toto oblíbené turistické letovisko zhruba 1200 obyvytel.

Skalnaté pobřeží zdobí romantické zátoky s nádhernými oblázkovými nebo štěrkovými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Některé pláže jsou i oceněné tzv. „Modrou vlajkou“ (ocenění za čistotu moře a jeho okolí). Moře je křišťálově čisté. Vstup do moře je pozvolný, ideální tedy i pro rodiny s dětmi. Najdete zde i vzdálené naturistické pláže. Dovolenou ve Starigradu si tedy plnými doušky užije takřka kdokoli.

Nejlepším výchozím bodem do národního Parku je právě letovisko Starigrad - Paklenica, které se nachází 2 km od vstupu do národního parku v obci Marasoviči. Ve Starigradu rovněž najdete kancelář národního parku. 

Zejména díky blízkosti hor (Národního parku Paklenica a Velebit) a atraktivitě kaňovu Velika Paklenica je dovolená Starigrad vyhledávána nejen turisty mířícími za mořem, ale rovněž horolezci a milovníky horské turistiky, příp. cyklistiky, kteří zatoužili poznat krásy národního parku Paklenica. Skalní stěny v národním parku Paklenica nabízejí celou řadu lezeckých cest různých obtížností. Pořádají se zde i různé lezecké soutěže. Je zde značeno 150 km horských turistických cest. Mezi nejnavštěvovanější patří stezka Velkým kaňonem od recepce k horské chatě Paklenica. A právě v oblasti Velkého kaňonu národního parku Paklenica se natáčely některé scény z filmů o Vinnetouovi.

V národním parku se nachází dva kaňony Malá a Velká Paklenica. Kaňon Malé Paklenice je vyschlý bez vodního toku. Nejvyšší vrchol Vaganski Vrch je pěšky dosažitelný během jednoho dne.

 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější Dovolená v letovisku Starigrad - Paklenica

Penzion Ivan Starigrad - Paklenica

Dítě do 6-ti let zcela ZDARMA Nechcete se o dovolené jen válet na pláži? Vyrazte na výlet do nedalekého kaňonu Velika Paklenica! Penzion Ivan se nach... WiFiKlimatizacePlážObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaPenzion Ivan

Ceník