Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Severní Dalmácie

Dovolená Severní Dalmácie

Severní Dalmácie dovolená

Dovolená severní dalmácie

Oblast Severní Dalmácie se rozkládá mezi letoviskem Karlobag a letoviskem Rogoznica. K pobřeží je třeba připočíst také ostrovy, začínající ostrovem Pag na severu, dále ostrovy Premuda, Ist, Vir, Ugljan, Pašman, Dugi otok a Murter.
Dovolená v Severní  Dalmácii je oblíbená kvůli teplému počasí, průzračnému moři a oblázkovým plážím. Jako nejžádanější jsme pro Vás připravili dovolenou v Šibeniku a nabídku dovolené v Zadaru.

Poklady světového kulturního dědictví v severní Dalmácii

Oblast Severní Dalmácie disponuje množstvím historických památek, datujících se často až do římských dob. Jako příklad můžeme uvést známé město Zadar s poměrně velikým množstvím románských pamětihodností nebo město Šibenik, terasovitě vystavěné nad ústím řeky Krka, jehož katedrála je zapsána na listinu světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Zadar se dostal do podvědomí díky široké nabídce především románských památek, městečko Nin se svou nejmenší katedrálou světa a nejmalebnějším kostelíkem snad na celém pobřeží (Sveti Nikola u Prahuljama). Dovolenou v Severní Dalmácii tedy doporučujeme také klientům, kteří si oblíbili spojení dovolené u moře s prohlídkou historických památek. Spoustu památek můžete také objevit při dovolené na Istrii.

Přírodní bohatství Severní Dalmácie

Severní část Dalmácie - až po Riviéru Paklenica není příliš navštěvovaná turisty a tvoří ji jen úzký pás pobřeží mezi mořem a pohořím Velebit. V oblasti Paklenica se situace velmi mění a poté přechází v národní park Paklenica.
Mezi známá a oblíbená letoviska Severní Dalmácie patří: Tribunj, Starigrad, Sukošan, Sveti Filip i Jakov, Pakoštane a Pirovac, která se postupně tranformovala z malých rabářských vesniček ve kvalitní, středně veliká letoviska. Ve všech těchto střediscích jsou výborné podmínky pro vodní sporty, pěkné oblázkové pláže, hojnost zeleně a klid.
Mezi větší letoviska se řadí: Zaton, Zadar - Borik, Crvena Luka, Biograd na moru, Vodice, Solaris u Šibeniku a Primošten. Většina těchto letovisek je asi české klientele známa a netřeba je nějak zvlášť představovat.

Není možné se nezmínit také o dvou národních parcích Severní Dalmácie, tedy národním parku Paklenica a Krka. Jsou to hojně navštěvované jedinečné přírodní fenomény které nesmíte při Vaší dovolené v Severní Dalmácii vynechat. Klientům kteří upřednostňují typická dovolenková střediska pak doporučíme strávit dovolenou ve střední Dalmácii.

Mariny v Severní Dalmácii

Mezi další přednosti patří jachtařské přístavy - mariny s bohatou nabídkou služeb pro jachtaře. Ve městě Sukošan jim k tomu slouží jedna z největších marin na chorvatském Jadranu - marina Dalmacija, velmi dobře zařízený je také jachtařský přístav přímo v Zadaru - Marina. Dále jsou také pblíbené mariny v Biogradu na moru, ve Vodicích a Primoštenu.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Dovolená Zadar

Zadar se nachází v nejvíce členité části Jadranu, kde je mnoho malých zátok, ostrovů a ostrůvků. Dovolená v Zadaru je jako stvořená pro strávení báječné dovolené u moře, zejména pak pro milovníky odp...

Dovolená Zadar

Dovolená Šibenik

Výjimečnou dovolenou zažijete, když zavítáte do chorvatského města Šibenik, který je jedním z nejhezčích a nejoblíbenějších měst Severní Dalmácie i celého Jadranu. Šibenik se nachází v ústí řeky Krk...

Dovolená Šibenik

Dovolená Pakoštane

Nachází se na severu Chorvatska "mezi dvěma vodami, tedy mezi Vransko jezero a Jaderským mořem, mezi slanou a sladkou vodou. Žije zde něco přes 2 000 stálých obyvatel. Před pevninou vystupují z vody...

Dovolená Pakoštane

Dovolená Vodice

Jedná se o živější letovisko, kde najdete obchody, restaurace, diskotéky, kavárny a spoustu možností vyžití. Dovolenou ve Vodicích si tak jistě užijete plnými doušky. Žije zde kolem 9 000 obyvatel. ...

Dovolená Vodice

Dovolená Starigrad - Paklenica

Letovisko Starigrad - Paklenica vzniklo na základech starověkého města Argyruntum a první zmínka o něm pochází z římského věku. Nachází se v severní Dalmácii a je součástí tzv. Paklenické riviéry, č...

Dovolená Starigrad - Paklenica