Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Istrie > Dovolená Rovinj

Dovolená Rovinj

Nejromantičtější město chorvatského pobřeží se nachází v Istrii, severozápadně od Puly.

Dovolená v Rovinj

Dovolená RovinjOd severozápadního pobřeží Istrie je oddělen hlubokým Limským zálivem. Vzdálenost z Brna je necelých 700 km. V roce 1963 bylo staré město prohlášeno za kulturní památku. Najdete zde úzké romantické uličky, malá náměstí a zvláštně postavené komíny. Ve starém městě se nachází spousta památek, např. barokní farní kostel Sv. Eufémie. Naproti pevnině je několik ostrůvků – Sveta Katarina, Banjol, Muntrav, Samer, Sveti Andrija, Maškin, Sturag, Mali Piruzi, Veliki Piruzi, Pulari, Revera a Veštar. Některé z nich jsou větší, jiné jsou pouze skály v moři. Na některé z nich si můžete udělat výlet.

Pláže jsou různorodé, oblázkové, kamenité a místy písečné. Borové lesy zasahují až k plážím, takže je zde místy příjemný stín. Některé pláže jsou oceněné Modrou vlajkou za čistotu a upravenost. Podél moře vede krásná promenáda se spoustou obchodů, restaurací, kaváren a trhů.

Rovinj je ideálním výchozím bodem pro cyklistiku. V borovicových lesích je vybudována síť cyklotras. V dubnu se zde pořádá cyklistický závod Velká cena Rovinje (Grand Prix Rovinja).
Procházky si můžete udělat do tří největších parků šuma Zlatni Rt, Škaraba, Otoci i Priobalno Područje a Palud. Příroda je zde přímo úschvatná. Park Zlatni Rt je první lesopark v jadranském přímoří anglického typu. Byl založen před 100 lety.

Na své si přijdou turisti vyhledávající i aktivnější dovolenou. Je zde možnost windsurfingu, vodního lyžování, školy potápění, tenisu, fotbalu, volejbalu a mnoho dalšího jako vyjížďky na koních nebo lezecká stěna v zábavním parku Monvi. V tomto parku najdete také videohry, internetovou kavárnu, pizzerii, coctail bar, kasino a další.

16.9. se každoročně koná lidová slavnost na počest patronky Rovinje. Slavnost zahrnuje velký průvod, hry, soutěže, rlzná představení a ohňostroj.

Zhlédněte nabídku ubytování v Rovinji. 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Fotogalerie