Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Černá Hora > Dovolená Risan

Dovolená v Risanu

Autobusová doprava do Černé Hory

Dovolená risan

Hledáte klidné letovisko v severní části Černé Hory? Pak je pro Vás dovolená v Risanu ideální volbou. Nachází se v severozápadní části Černé Hory, na pobřeží největšího zálivu Jadranu - Boky Kotorské. Při cestě po Jadranské magistrále leží Risan pouhých 35 km od hranic s Chorvatskem. Je menším a klidnějším letoviskem. I přesto zde ovšem najdete mnohé restaurace, občerstvení a vybavení na zdejších plážích, které jsou převážně písčité (hrubší písek), doplněné betonovými plošinami. Risanský záliv nabízí klidné a čisté moře, ideální i pro méně zdatné plavce. Výhodou zálivu je také fakt, že voda je zde vždy teplejší jako v letoviscích u otevřeného moře.

Milovníky historie do Risanu táhnou zdejší archeologické vykopávky nemalého významu. Největším zdejším unikátem je římská usedlost, kde vykopávky odkryly jedinečné podlahové mozaiky s geometrickými a rostlinnými vzory. Nejkrásnější z mozaiek má ve svém středu postavu římského boha spánku Hypna. Risanské vykopávky jsou od roku 1979 zapsány na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ve stejném roce bylo na seznam UNESCO zapsáno další z měst Boky Kotorské - Kotor, jež je největším a také nejznámějším městem tohoto oblíbeného zálivu.

Během dovolené v Risanu rozhodně doporučujeme také návštěvu nedalekého Perastu, lodní výlet na ostrůvky Gospa od Škrpjela a Sveti Djordje, které se nacházejí naproti tomuto městečku a především historického Kotoru na druhé straně risansko-kotorského zálivu Boky Kotorské. Budete-li chtít vyrazit ještě dále, můžete navštívit městečko Njeguši, původní hlavní město Cetinje nebo centrum turistického ruchu v Černé Hoře - Budvu a její historické centrum. Z přírodních krás doporučujeme také návštěvu Skadarského jezera, kde je možné pronajmout lodičku s průvodcem, který Vás po části jezera proveze. Zdatnější jedinci mohou vyrazit do národního parku Lovčen a vydat se ke zdejšímu mauzoleu básníka Petra II. Petroviče Njegoše, zakladatele černohorského státu, které leží vysoko v horách na Jezerském vrchu. V parném létě dá ovšem tento výlet vcelku zabrat. Vynaložené úsilí je ale odměněno nádherným výhledem a okolní krajinou.

Další nabídku dovolené v Boce Kotorské Vám můžeme poskytnout např. v apartmánech v Tivatu nebo Perastu.

Hledáte-li ubytování nedaleko prostorných pláží, potom Vám můžeme doporučit především ubytování v Ulcinji u 13 km dlouhé písčité pláže.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Risanu

Apartmány Vila Lyrik Černá Hora - Risan

Vila Lyrik se nachází na břehu risanského zálivu v Boce Kotorské. Kolem vilky je spousta zeleně, jelikož je obklopena vlastní zahradou. Od písčito-be... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodVlastní dopravaApartmány Vila Lyrik

Ceník