Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Istrie > Dovolená Pula

Dovolená Pula

Město Pula je známým chorvatským městem se stejnojmenným přístavem. Najdete jej v západní části Istrijského poloostrova.

Dovolená v pule

Dovolená PulaŽije zde přes 60 000 obyvatel. Pula je zároveň největším městem Istrijské župy. Město je oblíbenou turistickou destinací, proto je dovolná v Pule velmi lákavou nabídkou. Při výletech po okolí můžete navštívit Brijunský národní park nebo Titovu letní rezidence. Nad jihem městské oblasti se tyčí zchátralá rakousko-uherská pevnost. Amfiteátr v Pule je druhý největší a nejvýznamnější amfiteátr na světě, hned za římským koloseem.

Trvalé osídlení v Pule se traduje již několik desítek století. Jako první zde sídlili Ilyrové, kmen Histriů (po nichž dostal poloostrov jméno). V 1. století př. n. l. zde Římané založili kolonii. Roku 1813 se Pula dostala pod vládu Rakouska-Uherska a stala se jedním z nejvýznamnějších rakouských přístavů.

Běheme letní sezóny Vám dovolenou v Pule zpestří bohatý kulturní program pro turisty. Otevřeno má zde spousta diskoték, klubů nebo také barů, restaurací a vinných sklepů. V Pule se pořádají různé přehlídky a soutěže. Kulturní akce se pořádají v malém římském divadle a v pulském amfiteátru, který má kapacitu 22 000 návštěvníků. Připravené jsou také různé koncerty, operní a divadelní představení. Oblíbený je také Pulský filmový festival nebo Mezinárodní festival alternativních divadel Pula. Dovolenou v Pule si vybírají návštěvníci nejen pro pěkné pláže, čistí moře ale také díky možnostem kulturního života.

Zhlédněte nabídku ubytování v Pule. 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Fotogalerie