Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Střední Dalmácie > Dovolená Promajna

Dovolená Promajna

Promajna je místem pro klidnou dovolenou, doporučujeme i rodinám s malými dětmi.

dovolená v promajně

Překrásné pláže se táhnou kolem vesnice. Jsou čisté, upravované, tvořené oblázky, lemované borovým lesem.

V Promajně Vás nadchne pohled z moře či pláže na impozantní panorama pohoří Biokovo, které se tyčí nad Makarskou riviérou. Městu dominuje zvonice a prostorný kostel Všech Svatých (1999). Na začátku 21. století dostala Promajna několik cen za nejupravenější místo na Jadranu – Modrou květinu. Každý rok 5.8. Chorvatsko slaví díkuvzdání a koná se tu rybářský večer. Pořádají se zde také zábavné programy, navštívit můžete tři zdejší muzea.

Promajna ve Vás zanechá nezapomenutelný zážitek z dovolené v Chorvatsku.

Dovolená Promajna Dovolenou v Promajně nabízíme v novém penzionu Joze, který stojí v centrální ale klidné části Promajny v těsné blízkosti moře. V případě plně obsazeného termínu na této Vile můžete zhlédnout možnosti dovolené v Bašce Vodě, která přímo sousedí s Promajnou nebo na opačné straně Makarské, v Tučepi. Nabídka dovolené v Tučepi je rozmanitá, určitě si vyberete.

Poloha Promajny

Promajnu najdete zhruba 4 Km jižně od Bašky Vody. Svoje jméno dostala po slunci (východ slunce – promanjanie). Z Jadranské magistrály táhnoucí se nad obcí vede silniční odbočka do Promajny. Žije zde přibližně 230 obyvatel. Nedaleko se nachází Dječjeg Sela – léčebna pro nemoci dýchacích cest, k léčbě se užívá mořská voda.

Restaurace v Promajně

Restaurace nabízejí služby vysoké kvality. Najdete zde pizzerie, restaurace, bistra, café bary, obchody, tržnice s ovocem a zeleninou, poštu, směnárnu, informační středisko s česky mluvícími pracovníky.

Sportovní aktivity

Dovolená v Promajně

Nabídka sportovních aktivit je také rozsáhlá – fotbal, tenis, košíková, házená, volejbal nebo můžete projíždět okolní kopce na kole. Vodní sporty jsou nejoblíbenější - jachting, potápění, surfování, loďky, kajak, šlapadla – vše si můžete v Promajně zapůjčit. Zábavná je jízda na banánu nebo padáku.

Z historie Promajny

První zmínka o Promajně pochází z roku 1674, nachází se zde mnoho archeologických artefaktů (keramika, mince aj.), jsou důkazem osídlení již z II. století před našim letopočtem. Přibližně od poloviny minulého století vyrostla tato malá rybářská osada v turistické místo s moderně zařízenými domy i apartmány a vilami.

Dovolená v Promajně je vhodná pro klienty vyhledávající klidnější letovisko a méně obsazené pláže.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Promajně

Penzion Joze Makarská riviéra - Promajna

Velmi kvalitní ubytování s polopenzí za příznivou cenu!! Nepřelidněné, krásné a klidné místo mezi Baškou Vodou a Makarskou. Penzion Joze je umístěn v... WiFiKlimatizacePlážObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaPenzion Joze

Ceník