Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Istrie > Dovolená Poreč

Poreč - dovolená

Najdete zde mnoho památek a bohatou historii. Za návštěvu stojí například Eufraziova bazilika, která byla v roce 1997 zapsána do dědictví UNESCO a nachází se v cípu města.

Dovolená Poreč

Dovolená PorečMěsto Poreč se nachází v severní části Chorvatska ve vzdálenosti 45 km od hranic se Slovinskem a 670 km z Brna. V centru žije okolo 12 000 obyvatel. Celkem kolem 20 000 obyvatel. Do roku 1943 patřil Poreč Itálii. Během druhé světové války okupovaly město Němci a roku 1947 bylo přiděleno tehdejší Jugoslávii.

Poreč je rušnější město. Je zde spousta restaurací, barů nebo diskoték, které najdete jak na hlavní promenádě, tak i v okolních uličkách. Okolní uličky již nejsou přelidněné a zajisté Vás uchvátí místní atmosféra. Dominuje zde také veliký přístav, kde kotví i výletní lodě. V centru je několik paláců, např. barokní palác Sinčićů, kde najdete oblastní muzeum.
Naproti pevnině jsou tři ostrovy: Barbaran, Karbula a větši ostrov Sveti Nikola. Obydlený je pouze Sveti Nikola, který se nachází 400 metrů od města. Barbaran a Karbula jsou jen skály v moři.

Na jihu města najdete turistické osady jako Plava laguna, Zelena laguna a Bijela uvala. Na severu jsou osady Pical, Lanterna nebo Solaris.

Dovolená v PorečiPláže jsou zde převážně oblázkové nebo štěrkové, místy najdete i betonová mola nebo kamenité pláže.

Klienti, kteří dávají přednost aktivní dovolené, si zde přijdou jistě na své. Velice oblíbeným sportem je zde tenis, takže v Poreči najdete celou řadu tenisových kurtů. Dále hřiště na fotbal, plážový volejbal nebo minigolf. Bohatá je i nabídka vodních sportů jako je windsurfing, vodní lyžování, potápění, jachting, jízda na banánu a další. Pro milovníky koní je zde jezdecké středisko Umag Katoro-Juricanija.

Ve městě je veliká sportovní hala Žatika, která byla otevřena v listopadu 2008.

Zhlédněte nabídku ubytování v Poreči. 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Poreči

Hotel Delfin** Istrie - Poreč

Hotel se nachází v části Zelena Laguna, zhruba 5 kilometrů od centra Poreče a pouhých 50 m od pláže. Je velmi oblíbený pro svoji polohu a zajímavou c... WiFiPlážTelevizeObchodStravováníBazénAutobusová dopravaVlastní dopravaHotel Delfin**

Ceník

Fotogalerie