Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Střední Dalmácie > Dovolená Podgora

Dovolená Podgora

Dovolená v Podgoře

Městečko Podgora se nachází v jižní části Střední Dalmácie. Jedná se o velmi oblíbené, moderní a rušné přímořské letovisko na Makarské riviéře (Webkamera Podgora).
Letovisko Podgora se skládá ze dvou částí - stará část na horském svahu byla v roce 1962 silně poškozena zemětřesením. Obyvatelstvo tuto část z větší části opustili a pokračovali v budování nových domů na pobřeží směrem k Jadranské magistrále a vybudovali zde "novou část" Podgory. Tato část zaznamenala v posledních 35 letech obrovský rozmach. Malá vesnička se proměnila ve velmi rušné letovisko. V obci je několik sladkovodních pramenů a jeden léčivý pramen Klokun.

Pokud Vás láká dovolená v Podgoře, pak Vám můžeme nabídnout ubytování ve Vile Sonja nebo vile Swiss. Více info získáte níže. 

Nad městečkem Podgora se rozkládá impozantní masiv pohoří Biokovo. Od jihovýchodu je postupně vidět poloostrov Pelješac a další ostrovy Korčula a Hvar. V Podgoře žije přibližně 1500 stálých obyvatel. Součástí je i malá osada Čaklje. Podgora má však krásnou palmovou promenádu a množství zeleně.

Dalšími skvělými místy, kde můžete prožít svoji báječnou dovolenou je například dovolená Brela nebo dovolená Drvenik, což je novinkou v naší nabídce.

Památky v Podgoře

dovolená PodgoraBěhem Vaší dovolené v Podgoře doporučujeme navštívit několik zajímavostí:
- v horní části Podgory jsou zachovány dvě obranné protiturecké věže ze 17. a 18.stol.
- Z barokního letohrádku patricijské rodiny Mrkušičů u moře zůstala po zemětřesení jen vstupní branka do někdejšího parku a osmiboká kaple. Při zemětřesení byl poničen i barokní kostel sv. Tekly, byl však obnoven.
- Nad přístavem v Podgoře je památník z roku 1962 založení jugoslávského válečného námořnictva - "Rackova křídla", obrovské symbolické křídlo racka.

Na okraji obce, v části zvané Čaklje stojí přímo na pobřeží moderně pojatý kostel z roku 1962.

Restaurace a obchody

Letovisko Podgora má několik obchodů s kompletním sortimentem potravin, nápojů a drogérie. Dále je zde rybárna, masna a tržnice s velkým výběrem ovoce a zeleniny.
Restaurace nabízí pestrý výběr místních specialit. Nejlepší z nich: Klemič, Obala, Roko.
Ceny v restauracích nemá smysl porovnávat, jsou převážně stejné. Kvalita jídla je dobrá a velikost porcí dostačující. Samozřejmě je zde i několik pizzerií a rychlé občerstvení, kde zakoupíte hamburgery a podobné pochoutky.
Najdete zde i několik stánků s plážovým sortimentem a stánky s různými upomínkovými předměty. V sezóně lze na stáncích s tiskem zakoupit české a slovenské noviny.Dovolená v Podgoře

Pláže v Podgoře

Celým letoviskem Podgora se táhne krásná pláž z drobných oblásků a písku, lemovaná zelení (Webkamera Podgora). Pláž Centar byla vyznamenána dokonce tzv. Modrou vlajkou (ocenění pro pláže).
Přírodní pláže a krásná romantická zákoutí najdete na konci oblázkové pláže za přístavem. Část pláže je vyhrazena nudistům.

Na všech plážích s výjimkou přírodních jsou instalovánny sprchy se sladkou vodou a budky na převlíkání. Na plážích lze za poplatek zapůjčit lehátko a slunečník.
Přístup do vody je pozvolný. Výskyt mořských ježků je v této oblasti minimální.

Při výběru ubytování Podgora tak mohou tyto informace o plážích hrát důležitou roli.

Sport a zábava

Podgora má dobré podmínky pro vodní sporty: windsurfing (škola), jachting, potápění, vodní lyžování, ale také další sporty jako tenis, basketbal, malou kopanou, plážový volejbal.
V místě lze zapůjčit na různé výlety horské kolo nebo malou motorku. Dále je možnost zapůjčení malého motorového člunu nebo vodního skútru.
Oblíbenou zábavou, která zpestří dovolenou v Podgoře je jízda na různých nafukovacích atrakcích, které se táhnou za člunem, nebo let padákem.
Každý večer můžete poslouchat na několika místech živou hudbu nebo si zatančit v hotelu Mediteran a na terase hotelu Podgorka. V místě funguje jedna diskotéka, která je na konci střediska u autokempu.
Na parkovišti u přístavu se v průběhu celého léta konají vystoupení různých skupin a zpěváků. Vstup je volný.

Služby

V Podgoře se nachází lékárna, pošta, několik směnáren, bankomat, banka, autoservis, čerpací stanice a kino. Smozřejmostí je spousta kvalitních restautací, barů a kaváren. V hotelu Podgorka je internetová kavárna.

Klimatické podmínky v Podgoře

Oblast se vyznačuje vysokým podílem slunečního svitu a nízkým podílem srážek a to zejména v období turistické sezóny. Teplota vzduchu běžně dosahuje nad 30°C a teplota moře až 27°C. Příjemné osvěžení přináší pravidelný teplý vítr vanoucí od moře. Dovolenou v Podgoře můžeme tak doporučit nejširší klientele. Najdete zde klidné ubytování v klidu s dosahem širokého spektra služeb.
Souhrnný přehled ubytovacích kapacit v Chorvatsku najdete na stránkách apartmány Chorvatsko nebo hotely Chorvatsko.


Dovolená Podgora - souhrnné informace

Romantické kavárničky ve stínu staletých palem s překrásnou lázeňskou kolonádou, řadí toto letovisko právem k nejhezčím a nejžádanějším místům Makarské riviéry.
Podgora, přezdívaná také jako princezna Jadranu je ideálním místem pro Dovolená Podgoraturisty s malými dětmi, které si mohou hrát na mělčinách s pozvolným přístupem k vodě. Zeleň a borovice se tu táhnou až k moři. Najdete zde rozmanité možnosti provozování sportu, několik sportovních hřišť, vodní a jiné atrakce. Nechybí zde ani zábava, neboť v průběhu letních měsíců se v Podgoře pořádá množství velkých akcí, jako jsou "Ribarska noč"(Rybářská noc), "Dan Podgore" (Den Podgory), lidové veselice a představení, na nichž vystupují nejrůznější umělci a zábavní soubory. Pro svoje ideální klima doporučujeme Podgoru - Makarská riviéra i v předsezónních termínech, kdy působí toto letovisko velmi romanticky. Teplota vody i vzduchu je zde díky dobrým klimatickým podmínkám téměř stejná jako uprostřed léta. Křišťálově čisté a teplé moře, hezké pláže, dobré chráněné okolí s kouzelnou přírodou, výborná zeměpisná poloha v srdci Dalmácije na chorvatském pobřeží Jaderského moře společně s možností prožití atraktivní dovolené a i s komfortním ubytováním v klidném prostředí ve zcela nových apartmánech, to všechno láká, strávit zde hezkou dovolenou. Průměrné měsíční teploty v červenci až září překračují 30 stupňů Celsia vzduch a moře 26 stupňů Celsia. Podgora má okolo 2700 slunečních hodin ročně a nachází se v jedné z nejslunečnějších oblastí severního středomoří. Proto doporučujeme využít také začátek a konec turistické sezóny - období, ve kterém je moře dostatečně teplé a kdy lze prožít nejromantičtější chvíle.

V hlavní sezóně mnozí uvítají na Makarské riviéře pestrou nabídku prázdninového vyžití:

  • jízdu na kole, jízdu na banánu, tenisové kurty a jiná sportovní zařízení. Večery obohatí hudba na terasách, v místních kavárničkách a tavernách.

Makarská rivéra - Podgora

Koupání a zábava:

Pláže v letovisku přesahují délku cca 8 km, jsou oblázkové, pozvolna se svažující, vhodné pro děti i zdatné plavce. Na plážích jsou umístěny sprchy se sladkou vodou, možnost pronájmu plážových lehátek a slunečníků. Po ruce je vždy i stánek s občerstvením. Borovice a zeleň dosahují okraje moře, najdete tu tedy dostatek stínu pro odpočinek. Moře na Makarské riviéře je zde převážně klidné. V odpoledních hodinách, kdy příliv vrcholí, se začnou tvořit větší vlny, které jsou vítaným zpestřením pro děti i dospělé. Na pláži je možnost pronájmu motorových člunů, vodního skútru, jízda na banánu a další atrakce včetně letů na padáku nad mořem.
Pořádají se zde i výlety po moři, včetně rybího pikniku. Tyto lze objednat u místních dealerů na centrální pláži v různých cenových kategoriích. K noční a večerní zábavě můžete navštívit diskotéky v hotelích, nebo taneční parkety z živou hudbou, či jen tak posedět v některé poetické kavárničce.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací