Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Střední Dalmácie > Dovolená Podaca

Dovolená Podaca

Dovolená v Podace

Podaca je malebné letovisko nacházející se v jižní části Makarské riviéry. Rozlohou se jedná spíše o malou vesničku, kterou můžeme rozdělit na tři části - Kapeć, Viskoviću valu a Ravanje. Dovolená v Podace tedy turistům přináší klid a tolik vytoužený odpočinek. A právě klid je velkou předností tohoto menšího letoviska.

Podaca leží mezi letovisky Brist a Zaostrog a pouhé 4 km severně od oblíbeného Gradace. V Podace najdete krásné oblázkové pláže, které jsou pro tuto část přímoří typické.

Během dovolené v Podace Vám nebudou chybět dalmatské restaurace, stánky se suvenýry, sezónním zbožím, obchody s potravinami ani trhy s místním ovocem či zeleninou, které i tomto menším letovisku najdete. 

Během pobytu můžete podniknout celou řadu výletů a to jak na "vlastní pěst" tak dle aktuální nabídky našeho delegáta. Doporučujeme navštívit Staru, resp. Gornju Podacu, která se nachází na chráněném místě vysoko nad mořem. Stara Podaca byla opuštěna po zemětřesení ve druhé polovině 20. století (r. 1962). Z památek tohoto historického městečka stojí za zmínku kostel Sv. Ivana, jež pochází přibližně z 11.-12. století. V kostele se nachází hrobka rodu Kačićů. Ve Stare Podace je dále k vidění stará celnice a věž, jež byla součástí obrany proti Turkům. Zachovala se i skromná část hradebních zdí. Najdete zde rovněž celou řadu starých domů, selských stavení s otevřeným podloubím v přízemí.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací