Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Jižní Dalmácie > Dovolená Pelješac

Dovolená Pelješac

dovolená na polostrově Pelješac

Poloostrov Pelješac je druhý největší poloostrov na Jadranu (plocha 348 km2) - 65 km dlouhý a až 7 km široký. Pelješac leží v jižní Dalmácii mezi Neretvanským a Malostonským průlivem na severu a severovýchodně, Pelješackým a Mljetským průlivem na jihovýchodě a na jihu je oddělen od ostrovů Korčuly a Mljetu. Na ostrově Pelješac žije zde asi 8000 stálých obyvatel. V průběhu turistické sezóny se počet klientů, kteří tráví dovolenou na ostrově Pelješac výrazně zvyšuje.

Během Vaší dovolené na Pelješaci

doporučujeme navštívit nejvyšší horu poloostrova sv. Ilija (961 m n.m.) ze které je překrásný výhled na celý jižní Jadran. Nazývá se také Hadí vrch (Zmijino brdo). Jedovatí hadi na poloostrově Pelješac sice žijí, ale stáhli se do méně přístupných, zarostlých lokalit v horách. Není tedy třeba se jich obávat, ale doporučuje se při výstupu na horu Sveti Ilija obout dobré boty. Ke zlikvidování hadů zde byly vyDovolená Pelješacsazeny šelmy promyky mungo, které loví i prudce jedovaté a veliké hady. Počet hadů zde tedy výrazně poklesl. Žijí zde také šakali (jediné místo v Evropě kde žijí ve volné přírodě).

Hlavním střediskem cestovního ruchu na poloostrově Pelješac je městečko Orebič obklopené krásnými písčitými plážemi a nádhernou přírodou. Dovolenou na poloostrově Pelješac tak můžeme doporučit všem klientům, kteří upřednostňují široké písčité pláže a čistou neposkvrněnou přírodu.

Krasové pole ve vnitrozemí Pelješace pokrývají vinice. Pochází odtud značkové víno Pelješac, Dingač a Postup. Také se na pobřeží pěstuje jižní ovoce a olivovníky.
Zdejší vinohrady šplhají hodně vysoko do svahů Pelješace. Jsou pečlivě obdělávány. Největší vinné sklepy v této oblasti jsou v Potomji.
Rybolov je pro obyvatele Pelješace stále výnosným odvětvím spolu s umělým chovem ústřic. Zhlédněte stránku ubytování Pelješac na které najdete přehled ubytování na tomto krásném poloostrově.

Historie poloostrova Pelješac

Na Pelješacu bylo několik ilyrských osad a svá malá města si zde stavěli i Řekové, Římané a po nich i obyvatelé Byzance. Pak se celý poloostrov od roku 1333 do roku 1808 stal součástí bohaté republiky Regusa (Dubrovník). Následně začal Napoleon stavět okolo celého poloostrova silnici a stavba pokračovala i za rakouského panování. Od 10. stol. se obyvatelé na poloostrově Pelješac začali věnovat mořeplavbě. K rozkvětu zde došlo v 17. stol. Lodě zdejších obyvatel brázdily v té době světové moře.

Dovolená na PelješaciPoloostrov Pelješac je fascinující oblast, kam jezdí výrazně méně turistů. Najdete zde mimořádné středověké opevnění (Ston), skvělé ústřice a výborná vína, nemluvě o jedněch z nejlepších možností pro windsurfing a elegantních renesančních vilách bohatých raguských námořních kapitánů.

Pláže na Pelješaci

Poloostrov Pelješac je proslavený především krásnou neporušenou přírodou a perfektně čistým mořem. Několik důvodů, proč se zajímat o dovolenou na poloostrově Pelješac:

  • V roce 2002 dostali ocenění Modrou vlajku za čistotu moře.
  • Jsou zde ideální podmínky pro windsurfing. Konalo se zde také mistrovství Evropy.
  • Jedna z nejkrásnější pláží v Chorvatsku je kromě Orebiče také Trstenica.
  • Podle počtu slunečních dnů patří Pelješac k nejteplejším na Jadranu!!

Na ostrově Pelješac doporučujeme prožít dovolenou v městečku Orebič.

 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená na Pelješaci

Apartmány Vila Lidija Orebič, poloostrov Pelješac

Jedna z nejžádanějších apartmánových vil v Chorvatsku!! Široké oblázkovo-písčité pláže a výborná cena z Vily Lidija udělala hit loňské sezóny. Neváhe... WiFiKlimatizacePlážObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Lidija

Ceník