Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Severní Dalmácie > Dovolená Pakoštane

Dovolená Pakoštane

Dovolená v Pakoštane

Nachází se na severu Chorvatska "mezi dvěma vodami, tedy mezi Vransko jezero a Jaderským mořem, mezi slanou a sladkou vodou. Žije zde něco přes 2 000 stálých obyvatel. Před pevninou vystupují z vody tři menší ostrůvky a místní jim říkají Víra, Naděje a Láska, tedy jako tři dcery v křesťanství. Oficiální názvy mají Babuljaš, Veli Školj a Sveta Justina.
Tato obec patří mezi méně známé a hlavně klidnější letoviska. Najdete zde však obchůdky, restaurace, kavárny a v létě je zde i pestrý noční život.

Pakoštane je díky své poloze ovšem ideálním místem pro strávení báječné dovolené. Nachází se nedaleko o mnoho známějšího Biogradu na Moru a kromě pobřeží Jadranu je z Pakoštane dostupné také sladkovodní Vranské jezero. Dovolenou v Pakoštane turistům zpříjemňují také místní restaurace a kavárny, které přípravují nejrůznější dalmatské speciality, ryby i plody moře. K dispozici jsou tu i obchody, lékárna či pošta. Pakoštane je klidnějším dovolenkovým letoviskem, ovšem v letních měsících žije rušným nočním životem na diskotékách a také tanečních terasách. 

Dovolená v PakoštanePakoštane je svojí polohou také ideálním výchozím bodem pro plánování návštěv chorvatských národních parků. V rámci dovolené v Pakoštane můžete vyrazit na návštěvu do národních parků Kornati, Krka, Paklenica, Severní Velebit i Plitvická jezera. Poslední zmiňovaný - národní park Plitvická jezera - je ovšem ideální navštívit spíše během cesty na dovolenou nebo zpět. Milovníci historie mohou navštívit i blízká města Šibenik či Zadar, která mají krásná historická centra a památkami se to tu doslova jenom hemží. Dále zde najdete rekreační stezku zvanou Makadamova, která vede do Bigradu na moru. Další stezka vede kolem jezera a je dlouhá cca 38 km. Z vyvýšených míst Vás uchvátí krásný výhled na jezero i moře. Nejhezčí vyhlídka je však Kamenjak. Po její návštěvě pochopíte proč.

Na své si přijdou i milovníci rybaření nebo cyklistiky. Kolem Vranského jezera jsou vybudované cyklostezky s naučnými tabulemi.

Během dovolené v Pakoštane můžete ke koupání využít hned několik písčito-oblázkových pláží s pozvolným vstupem do moře, což ocení především rodiny s dětmi. Tyto jsou roztroušeny přímo v letovisku i v jeho blízkém okolí. Některé, zejména vzdálenější pláže, jsou částečně stíněny borovicemi, což turisté v parném létě většinou ocení. Oblíbený je také blízký ostrov Vrgáda, kde se nachází několik písčitých pláží, jež poskytují klid a příjemný odpočinek. V severní části najdete pláž Pilatuša, která je jak písečná tak i oblázková. Blíže k centru je pláž Bužakovina, která je ideální pro rodiny s dětmi a je pouze písečná. Na pláži Punta jsou vybetonovaná plata. Pláž Janica 1 je částečně dlážděná a částečně písková. A nakonec pláž Janica 2 je dlouhá oblázková pláž, ideální pro ty, kteří hledají klidné a nepřelidněné zátoky.

Na své si v Pakoštane příjdou i sportovně založení turisté. Jsou zde téměř ideální podmínky pro vodní sporty, provozovat můžete také windsurfing, jachting nebo se projíždět na vodních skútrech. Nachází se zde také potápěčské centrum. Z jiných sportů můžete využít nabídky plážového volejbalu, tenisu, stolního tenisu či jiných míčových her.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Pakoštane

Apartmány Vila Luka Zadarská riviéra - Pakoštane

Apartmánová Vila Luka se nachází na klidném, atraktivním místě v Pakoštane. Vilka je situována přímo u pláže Janice, což atraktivitu této ubytovací k... WiFiKlimatizacePlážTelevizeStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Luka

Ceník

Apartmány Drago Zadarská riviéra - Pakoštane

Apartmánová vila Drago se nachází v klidné části oblíbeného letoviska Pakoštane, necelých 8 minut chůze od krásné písčito-oblázkové pláže. Vila je no... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Drago

Ceník

Apartmány Vila Julia Zadarská riviéra - Pakoštane

Vila se nachází v klidné části letoviska Pakoštane, kousek od nádherné písčité pláže zvané "Pine beach" (vstup za poplatek). Volně přístupná oblázkov... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníBazénDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Julia

Ceník

Fotogalerie