Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená na chorvatských ostrovech > Dovolená ostrov Pag

Dovolená ostrov Pag

dovolená na Ostrově Pag

Ostrov Pag leží ve střední části Chorvatska a patří ke skupině tzv. Kvarnerských ostrovů (Cres, Rab, Krk, Vir atd.). Rozprostírá se podél pohoří Velebit na pevnině.
S pevninou ho spojuje most "Paški most" přes Velebitský kanál.

Pag je třetí nejdelší (celková délka ostrova je 65 km) a pátý největší ostrov v Chorvatsku. Nejvyšším bodem ostrova je "Sveti Vid" s nadmořskou výškou 348 m. Na ostrově Pag objevíte mnoho krásných jeskyní a hluboké zálivy se spoustu přírodních pláží a zátok. Téměř 25 % pobřeží ostrova je tvořeno plážemi!! Dovolenou na ostrově Pag tedy můžeme doporučit nejširší klientele bez ohledu na věk a zaměření.

Za zmínku stojí také krasová jezera "Malo Blato" a "Velo Blato" i "Paške Solane" u města Pag, kde se získává sůl z moře a pokrývá většinu spotřeby v celém Chorvatsku. 

Dovolená na ostrově PagNejvětším městem je správní centrum stejnojmenného názvu, Pag, který je administrativním, turistickým a kulturním centrem ostrova Pag.

Dovolenou na ostrově Pag Vám nabídneme v rodinném hotelu Mário ve městě Pag a dále v letovisku Novalja, apartmánovém domě Angelina. Na rozsáhlé městské pláži města Pag se nachází léčivé bahno. V případě, že Vám nevadí cestovat o něco déle, pak můžeme doporučit dovolenou na ostrově Brač nebo dovolenou na ostrově Šolta.

Něco z historie ostrova Pag

Historické město Pag Vás okouzlí svými romantickými uličkami, množstvím kaváren a restaurací, které nabízejí místní speciality. Turistům jsou k dispozici i tenisové kurty, potápěčské centrum, půjčovna lodí, fotbalové hřiště nebo hřiště na plážový volejbal. Prvořadý je chov ovcí, jehož mléko má specifickou chuť díky velkému podílu tymiánu, rozmarýnu či šalvěje v přírodě. Pěstování hroznů, zeleniny, ovoce či oliv je soustředěno hlavně v údolích, které jsou chráněny od proDovolená ostrov Pagudů chladného větru. Přestože je turistický ruch prioritní hospodářskou činností, místní obyvatelé se zabývají i rybolovem a výrobou soli. Výroba krajek má na ostrově svou dlouhodobou tradici, díky níž je ostrov Pag jedinečný.

Zábava na ostrově Pag

Ostrov Pag je v posledních letech označován jako Chorvatská Ibiza, konkrétně jde o zátoku Zrče, v níž jsou soustředěny tři obrovské kluby: Papaya, Aquarius a Kalypso. Každý z nich má svou specifickou nabídku. Kluby jsou vybavené bazény - určitě se nebudete nudit! Otevírací doba je od 10:00 - 05:00 ráno s kapacitou 1 000 návštěvníků. Každodenní zábava, after párty, hudební festivaly, sraz nejlepších DJ z celého světa jako např. Paul Van Dyk, Gareth Emery, Sven Vathi, Tiesto, Chemical brothers, TBA a další se o Vaši zábavu postarají. Vstupné do klubů: Kalypso - zdarma, Papaya - vstup se platí pouze během festivalů (týdenní vstupenka cca 200 HRK), Aquarius - zde platí pouze muži a to cca 100 HRK.

Pláž Zrče se stala podle britského časopisu Maxmag nejvyhledávanějším místem zábavy v Evropě. Nenechte si ujít největší party pod širým nebem.

Dovolená ostrov PagTento skalnatý ostrov ve středomořském podnebí je ideální na příjemnou letní dovolenou na ostrově Pag. Přejeme Vám šťastnou cestu na ostrov Pag na některé z našich nabízených pobytových míst.

Počasí v Chorvatsku

Doprava na ostrov Pag

Na ostrov Pag je možné dostat se dvěma způsoby. Nejčastěji turisté volí možnost přejetí přes Pažský most, který se nachází v jižní časti ostrova. Díky sjezdu u města Posedarje je doprava na Pag snadná. Druhou možností je využití trajektu z městečka Prizma (ležící 15 kilometrů jižně od Jablanacu) do přístavu Žigljen v severní části ostrova blízko letoviska Novalja.

 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená na Pagu

Apartmány Vila Angelina Ostrov Pag - Novalja

Vila Angelina se nachází pouze 5 minut chůze (cca 300 metrů) od centra města Novalja. Tato vila je moderně a funkčně zařízena a vybavena vším potřeb... WiFiPlážTelevizeObchodAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Angelina

Ceník

Stojí za zhlédnutí

Dovolená Novalja

Letovisko Novalja se nachází v severní Dalmácii na ostrově Pag. Město Novalja se nachází v severní části ostrova a má výhled na otevřené moře. Vzdálenost od trajektu Žigljenu je 7 km. Letovisko se...

Dovolená Novalja