Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená na chorvatských ostrovech > Dovolená ostrov Brač

Dovolená ostrov Brač

dovolená na ostrově Brač

Brač je největší dalmátský ostrov o délce 20 km a šířce 13 km s dvaceti městečky a 14-ti tisíci obyvateli. Množství překrásných zálivů i zátok skýtá možnost klidného, ale i aktivního odpočinku pro Vaši spokojenou dovolenou. Nejznámějším, ale i nejnavštěvovanějším symbolem ostrova Brač, je vyjímečná 500 metrů dlouhá oblázková pláž “Zlatni rat“ na Bolu, která svojí jedinečnou krásou, zvlášť z vrcholu Vidovy hory 778 m n.m., nenechává nikoho lhostejným. Brač je největší ostrov ve skupině Středodalmatských ostrovů, třetí největší v celém jadranském souostroví (395 km2). Brač je od pevniny oddělen Bračským průlivem a Splitským průlivem (Brački kanal, Splitski kanal), od Hvaru Hvarským průlivem (Hvarski kanal), od Šolty Splitskou úžinou (Splitska vrata). Jestliže byste raději prožili dovolenou na klidnější a menším ostrově, potom se nabízí dovolená na Šoltě, kde můžete zažít i "robinzonádu".

Aktivity na ostrově Brač

Ostrov Brač, SutivanVšechny zajímavosti a pamětihodnosti ostrova Brač jsou ve vnitrozemí jsou dostupné z většiny letovisek. Za vidění stojí rozhodně nejvyšší hora Brače, Vidova Gora (778 m), která je současně nejvyšším bodem celého chorvatského jadranského souostroví. Budete také překvapeni krásnými borovými lesy (26% povrchu ostrova je jimi pokryto) a opravdovou horskou scenérií. Ti, kdo mají dost fyzických sil, mohou z městečka Bol po turistické stezce vystoupit pěšky až na vrchol sv. Vid. Ubytování ostrov Brač doporučujeme všem generacím a rádi Vám jej zajistíme v letovisku Sutivan, ze kterého se pohodlně přemístíte kamkoli na Brači.

Bračským bílým kamenem již po desetiletí dýchají mnohé známé světové budovy, např. Bílý dům ve Washingtonu nebo parlament v Budapešti.
Na dovolenou na Brači se můžete dopravit nejenom trajektem, ale třeba i letadlem (zdejší letiště je mezinárodní).

Spojení Brače se Splitem je výborné. Přes léto z něj vyjíždí okolo 20-ti trajektů denně. Supetar, přístavní městečko ostrova Brače, spolu s Bolem na protilehlé straně ostrova, jsou nejrušnějšími turisticky vyhlášenými místy. Každé místo na Brači je svým způsobem zajímavé a krásné (má svoje kouzlo). Jedno z nejmalebnější a vůbec nejpříjemnějších městeček na ostrově Brač je Sutivan.

Zajímavosti, které se Vám budou hodit při Vaší dovolené na ostrově Brač:

  • Dovolená ostrov BračOstrov Brač je typický vápencový ostrov s převážně kamenitým terénem. Část ostrova pokrývá společenství makchie, případně frygana (vždyzelené křoviny, zakrslé stromy, byliny), ve výšce nad 400 metrů nad hladinou moře rostou borovice halepské a černé, které např. na Vidově hoře tvoří rozsáhlé lesy. Pokrývají téměř 25% povrchu ostrova.
  • Na ostrově Brač nejsou vodní toky, je jen několik sladkovodních pramenů u Bolu. Celkově je ostrov závislý na zásobování vodou podmořským potrubím z pevniny (z řeky Cetiny).
  • Klima na ostrově Brač je výrazně středomořské s poměrně vysokým počtem hodin slunečního svitu. Dovolenou na ostrově Brač tedy vyhledávají klienti také v levnějším mimosezóním období.
  • Hlavní letoviska jsou Supetar a Bol, další jsou Sutivan, Milna, Splitska, Postira, Pučišća, Povlja. Předností ostrova Brač - jako střediska cestovního ruchu jsou především krásné pláže, hojnost středomořského rostlinstva v oblasti letovisek a hotelů, moderní hotely, apartmány, soukromé domky a vily. Ve větších střediscích ostrova Brač pak nechybí kvalitní nabídka možnosti sportovat (především vodní sporty), a to zvláště v letovisku Bol - výuka a provozování windsurfingu, jachtinku, potápění aj.

Neradi dlouho cestujete a rádi byste zažili dovolenou na ostrově, pak Vám můžeme nabídnout dovolenou na ostrově PAG.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená na ostrově Brač

Apartmány Vila Blanka Ostrov Brač - Sutivan

Prostorné a pěkné ubytování na klidném místě a přitom v centru městečka Sutivan, to je vila Blanka, která je vzdálena 150 metrů od moře a 200 metrů o... KlimatizacePlážObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Blanka

Ceník

Apartmány Vila Drago Ostrov Brač - Sutivan

Vila Drago je vzdálena cca 80 metrů od pláže a 200 metrů od centra Sutivanu, kde najdete obchody, restaurace, kavárny i malé obchůdky. Dům je umístěn... PlážTelevizeObchodStravováníDomácí mazlíčciAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Drago

Ceník

Apartmány Vila Mija Ostrov Brač - Bol

Mezi nejatraktivnější místa nejen na ostrově Brač, ale v celém Chorvatsku určitě patří Zlatni Rat, neboli Zlatý Bol. Vila Mija je ideálním místem pro... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodDomácí mazlíčciVlastní dopravaApartmány Vila Mija

Ceník

Stojí za zhlédnutí

Dovolená Sutivan

Dovolená Sutivan

Malebné Městečko Sutivan se nalézá 7 km západně od trajektového přístavu a současně hlavního města Brače Supetaru a 13 km od Splitu. Lemují jej 3,5 km dlouhé, na sebe navazující oblázkové pláže. Měs...

Dovolená Sutivan

Dovolená Zlatý Bol

Dovolená Zlatý Bol

Bol, přezdívaný též Zlatý Bol, je velmi oblíbeným letoviskem na ostrově Brač, jehož nespornou dominantou je pláž Zlatni rat (česky také nazývaný jako Zlatý roh). Především díky této pláži je městečk...

Dovolená Zlatý Bol