Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená na chorvatských ostrovech

Dovolená na chorvatských ostrovech

Chorvatské ostrovy - dovolená

Dovolená na ostrově v Chorvatsku

Pobřeží Chorvatska se může jako jedno z mála pochlubit více jak tisíci ostrovy. Mnohé z chorvatských ostrovů patří k nejvyhledávanějším ostrovům v celé Evropě.
Najdete tu ostrovy různých velikostí, z nichž jsou některé neobydlené, které pokrývá přirozená vegetace a jiné - větší a známější ostrovy s vyhledávanými středisky a atrakcemi. Během dovolené v Chorvatsku můžete díky dobrému trajektovému spojení procestovat hned několik z chorvatských ostrovů. Dovolená na ostrovech v Chorvatsku láká především zkušenější klienty s dobrodružnou povahou. Celkový přehled všech apartmánů na pobřeží Chorvatska najdete na stránce apartmány Chorvatsko případně přehled všech ubytovacích kapacit najdete na stránce Ubytování v Chorvatsku ze které si už najdete to nejvhodnější ubytování.

Mezi nejnavštěvovanější ostrovy využívané k dovolené na chorvatských ostrovech patří: Brač, Cres, Čiovo, Hvar, Korčula, Lošinj, Krk, Mljet, Murter, Pašman, Rab, Šolta a Vis. Naše Ck nabízí prožití dovolené na těchto ostrovech:

Ostrov Brač

Dovolená na chorvatských ostrovechBrač je největší dalmátský ostrov jehož délka přesahuje 20 km a šířka je kolem 13 km. Na Brači je dvacet městeček s celkovým počtem 14 tisíc obyvatelů. Množství překrásných zálivů i zátok skýtá možnost klidné ale i aktivní dovolené. Ostrov Brač ročně navštíví tisíce turistů, největším lákadlem je zcela jistě Bol a jeho "Zlatni rat".
Dovolená na ostrově Brači je správnou volbou pro klienty s touhou poznávat něco nového.

Ostrov Šolta

Středně velký ostrov Šolta je vzdálen 15 km od Splitu a v těsném sousedství ostrova Brač. Ostrov Šolta je díky své panenské přírodě a členitému pobřeží jedním z nekrásnějších chorvatských ostrovů. Celková dálka pobřeží je šedesát kilometrů a je protkáno bezpočtem okouzlujících zátok a pláží. V blízkosti Šolty se nachází také řada menších ostrůvků. V současnosti má Šolta asi 1500 stálých obyvatel sídlících v několika vesnicích. Od pevniny je ostrov oddělen úzkou úžinou která se nazývá Splitska vrata. Dovolenou na ostrově Šolta si u nás můžete rezervovat v nejkrásnějším letovisku Maslinica.

Ostrov Pag

OstroDovolená na ostrovech Chorvatskav Pag leží ve střední části Chorvatska a patří ke skupině tzv. Kvarnerských ostrovů (Cres, Rab, Krk, Vir atd.) Pag je třetí nejdelší (celková délka ostrova je 65 km) a pátý největší ostrov v Chorvatsku. Počet stálých obyvatel se pohybuje kolem 8 000. Dovolenou ostrov Pag nabízíme v hlavním městě Pag a v letovisku Novalja.

Ostrov Hvar

Poznejte blíže ostrov Hvar, jeden z vyhlášených nejhezčích ostrovů světa, s velmi příjemným středozemním klimatem. Ostrov Hvar je široký 10,5 km a dlouhý 68 km, čímž je i nejdelším chorvatským ostrovem a jeho pobřeží se táhne po délce 254 km. Dopravní spojení trajektem je buď ze Splitu nabo z Drveniku. Dovolenou na ostrově Hvar pro Vás připravujeme.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Dovolená ostrov Brač

Brač je největší dalmátský ostrov o délce 20 km a šířce 13 km s dvaceti městečky a 14-ti tisíci obyvateli. Množství překrásných zálivů i zátok skýtá možnost klidného, ale i aktivního odpočinku pro...

Dovolená ostrov Brač

Dovolená ostrov Šolta

Středně velký ostrov Šolta (15 km jihozápadně od Splitu) je díky své panenské přírodě jedním z nekrásnějších chorvatských ostrovů, naprosto ideálním místem pro malou robinsonádu. Dovolená na ostrov...

Dovolená ostrov Šolta

Dovolená ostrov Pag

Ostrov Pag leží ve střední části Chorvatska a patří ke skupině tzv. Kvarnerských ostrovů (Cres, Rab, Krk, Vir atd.). Rozprostírá se podél pohoří Velebit na pevnině.S pevninou ho spojuje most "Paški ...

Dovolená ostrov Pag