Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Istrie

Dovolená Istrie

Istrie dovolená

Dovolená istrie

Život na Istrii byl vždy spojován s mořem. Námořníci v jejich zátokách hledali útočiště, rybáři strávili celý svůj život na moři kolem istrijského poloostrova a také hosté si zamilovali zdejší krajinu. Všichni se shodli na jedné věci - ojedinělé kráse istrijského moře a krajiny.

Dovolená IstrieNa Istrii je spoustu zajímavostí a měst, které doporučujeme při Vaší dovolené určitě zhlédnout. Na kopci se tyčí město Labin které je svými zdmi po staletí hrdě chrání své občany, město Rabac je vyhlášené nejkrásnějšími plážemi na Istrii. Na nejjižnějším cípu Istrie můžete navštívít přírodní park Kamenjak, který má délku 9,5 km a šířku 1,5 km.

Za návštěvu také určitě stojí město Rovinj nebo Město Poreč. Obě jsou oblíbená letní letoviska pro svoje pláže i historii. Severním směrem pak přijedete do letovisek Novigard nebo Umag.
Určitě stojí za zhlédnutí také dovolená v severní Damácii, v sousedství Istrie nebo dovolená ve střední Dalmácii. Sice trošku delší cesta ovšem stabilnější počasí, než na Istrii. 

Dovolenou na Istrii můžete prožít v těchto regionech:

Umag / Novi hrad

Region Umag Vám při dovolené na Istrii nabídne padesát kilometrů nádherných pláží. Pokud dáváte přednost klidnému způsobu trávení dovolené, pak na Vás čeká Novigrad Cittanova, typické rybářské městečko. Staré město s jeho dobře chráněným přístavem a malebným pobřežím bude ideálním místem pro Vaši dovolenou na Istrii. Budete se zde procházet po městské promenádě města Novigrad, poslouchat moře a vítr v borovicích a zapomenete alespoň na chvíli na každodenní problémy. Nejzápadnějším cípem Istrie je malá rybářská vesnice Savudrija. Nejvýznamnější atrakcí je slavný maják, nejstarší na Istrii, postavený další v roce 1818.

Poreč

Pokud hledáte aktivní dovolenou s pozoruhodnými zážitky a bohaté kulturní dědictví, pak dejte přednost městu Poreč, který Vám zaručí bohatou turistickou nabídku. Zažít zde můžete atmosféru místních barů, diskoték, plážových klubů a kaváren a samozřejmě soustu restaurací. Je zde prostě zábava od východu do západu slunce.  Poreč je bývalá římská kolonie, můžete zde obdivovat krásu románské architektury s nádhernými benátskými gotickými paláci. Systém kolmých ulic byl kompletně zachován do dnešní doby. Během panování byzantského císaře Justijana, Porec dosáhla svého nejvyššího vrcholu. Celý komplex byl zařazen do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Při vstupu do baziliky budete cítit ducha minulých staletí.

Vrsar / Funtana

Vrsar-Funtana Orsera je malá rybářská vesnice mezi městy Poreč a zálivem Lim, která Vás zaujem unikátním souostrovím s idylickými ostrovy a ostrůvky, zeleným prostředím a křišťálově čistou vodou. Dovolená na Istrii ve Vrsaru - Funtaně Vám nabízí ideální podmínky pro odpočinek. Je zde nejvíce členité pobřeží Istrie s mnoha zátokami a ostrůvky, které jsou rájem pro jachtaře. Na vrcholu kopce Vrsar jsou pozůstatky pravěkého osídlení, které bylo obehnáno obrannou zdí z římských dob. Vrsar - Orsera se stal významným střediskem raného křesťanství. Vrsar-Funtana-Orsera jsou moderní turistická střediska, jedinečná v této oblasti.

Rovinj

Dovolená Istrie, RovinjNa krásném západním pobřeží Istrie pod Limským zálivem najdete nejromantičtější místo ve Středozemním moři! Město Rovinj je správnou volbou pro všechny z vás, kteří touží po sentimentální atmosféře časů, které jsou nenávratně pryč. Omezený prostor vedl ke konstrukci úzkých domů, úzkých uliček a malých náměstí, ještě nedotčené moderní urbanismem. Je třeba se zmínit o parku Zlatý mys, který je nejvýznamnějším parkem na východním pobřeží Jaderského moře. Dovolená ve městě Rovinj tak uspokojí všechny romantické duše.

Labin / Rabac

Staré středověké město Labin je plné různých uměleckých skvostů. Nachází se na východním pobřeží Istrijského poloostrova, jen čtyřicet kilometrů od Puly a asi šedesát kilometrů od Rijeky. Labin je historické a administrativní centrum východní Istrie, které bylo osídleno již ve druhém tisíciletí před naším letopočtem. Pohled ze středověké tvrze s renesančním baštou a kostelní věž ze XVII. století - nejvyššího bodu města nabízí překrásný pohled na Rabac a jeho záliv. Labin, kdysi malá rybářská vesnice, nyní krásnou turistickou destinaci se zachovalým životním prostředím je zaslouženě známé jako "perla Kvarneru". Krásně upravené pláže jsou pečlivě udržovány a vybaveny veškerým komfortem pro co nejpohodlnější dovolenou na Istrii.

Centrální Istrie

Nádherně dochovalá středověká města střední Istrie ve Vás probudí opravdové potěšení. Centrální Istrie je jednou z mála oblasti Středozemního moře, která se pyšní kvalitou nedotčené přírodní krajiny a bohatého kulturního dědictví. Četné zátoky a kopce vytvořily rozptýlené osídlen s téměř neskutečnou scenérií. Město Roč j dnes aktivní kulturní centrum, město Hum je nejmenší městem na světě! Mezi oběma městy je unikátní památník věnovaný staré chorvatské hlaholici -  abecedy a kultury. Buzet a Roc jsou chráněny jako památky s velkým významem. Nezapomeňte tedy při Vaší dovolené navštívit i tuto oblast.

Pula / Medulin

Dovolená Istrie, PulaVítejte ve tři tisíce let starém městě Pula!  Nesmazatelně se zde zapsali Římané i Benátčané, Pula plnila také význam ústředního rakouského přístavu. Pula je dnes největším kulturním a ekonomické centrum Istrie. Prohlédněte si římské chrámy, barokní paláce a zbytky středověkých hradeb protínající se se starobylými městskými branami. Arena na Pule je jeden z nejlépe dochovaných římských amfiteátrů na světě a je nejvýznamnější památkou nejen v Pule ale také na Istrii. Aréna bala schopna přijímout až 25.000 diváků. Je to impozantní budova jejíž slavnou historii můžete vidět a cítit při různých kulturních programech. Vydáte-li se deset kilometrů jižně od Puly, narazíte na krásnou klidnou zátoku se souostrovím a malebné městečko Medulin. Město Medulin je jednou z nejžádanějších turistických destinací pro rodinnou dovolenou.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Dovolená Medulin

Obec Medulin se rozkládá na samém jihu Istrie, sousedí s městem Pula a městečkem Ližnjan. Co do velikosti je to jedno z větších měst Istrie, má přes 6 000 obyvatel. Postaveno je na základech staroby...

Dovolená Medulin

Dovolená Pula

Město Pula je známým chorvatským městem se stejnojmenným přístavem. Najdete jej v západní části Istrijského poloostrova. Žije zde přes 60 000 obyvatel. Pula je zároveň největším městem Istrijské žup...

Dovolená Pula

Dovolená Poreč

Najdete zde mnoho památek a bohatou historii. Za návštěvu stojí například Eufraziova bazilika, která byla v roce 1997 zapsána do dědictví UNESCO a nachází se v cípu města. Město Poreč se nachází v...

Dovolená Poreč

Dovolená Umag

Letovisko Umag se nachází v severní části Istrie ve vzdálenosti cca 640 km z Brna. Žije zde okolo 5 000 obyvatel. Dominantou je záliv s přístavem, kde se nachází přímořské lázeňské středisko. V okol...

Dovolená Umag

Dovolená Rovinj

Nejromantičtější město chorvatského pobřeží se nachází v Istrii, severozápadně od Puly. Od severozápadního pobřeží Istrie je oddělen hlubokým Limským zálivem. Vzdálenost z Brna je necelých 700 km. V...

Dovolená Rovinj