Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Kvarner > Dovolená Crikvenica

Dovolená Crikvenica

Jedno z nejkrásnějších míst Chorvatska, letovisko Crikvenica, patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším cílovým destinacím českých turistů. Výhodná poloha a skvělé dopravní spojení předurčilo oblíbenost této destinace. Vzdálenost necelých 600 km od hranic České republiky je totiž velkým lákadlem.

Dovolená Crikvenica

Letovisko Crikvenica je součástí tzv. Crikvenické riviéry, která se táhne od letoviska Jadranovo na severu přes Dramalj u Crikvenice a vlastní Crikvenici dál na jih až k letovisku Selce. Za předměstí Crikvenice je považováno městečko Dramalj, které přímo navazuje na Crikvenici. Rekreační zařízení Dramalje je soustředěno na poloostrůvku Kačjak. Během dovolené v Crikvenici můžete tedy poznat hned několik na sebe navazujících letovisek, jež jsou propojeny dlouhou pobřežní promenádou, po které za několik desítek minut dojdte až na opačný konec Crikvenické riviéry. Kolem promenády se nachází celá řada restaurací, pizzéricí, kaváren, cukrárena obchůdků se suvenýry i potravinami. Samozřejmostí jsou také stánky se sezónním ovocem a zeleninou. Bohatý je také výběr pláží, které se podél několik kilometrů dlouhé promenády nacházejí. 

Nejoblíbenější pláží celé riviéry je hlavní oblázkovo-písčitá Crikvenická pláž (Gradska plaža nebo také Gradsko kupalište) s pozvolným vstupem do moře. Pláž byla oceněna Modrou vlajkou za čitostu moře i pláže.

Za vstup na pláž je vybíráno vstupné ve výši cca 15 kun / os., děti od 3-14 let hradí cca 8 kun, děti do 3 let mají vstup zdarma (r. 2014).

Video z hlavní Crikvenické pláže (Gradska plaža /Gradsko kupalište)

Crikvenica je jedinečným místem i pro milovníky zábavy a sportu. Za zábavou je možné vyrazit do některého z mnoha diskoklubů, barů, tanečních teras u místních hotelů i vináren. Samozřejmostí jsou také restaurace či pizzérie kterých jsou v Crikvenici desítky. Noční život se v sezóně soustřeďuje zejména do oblasti hlavní crikvenické pláže, kde naleznete několik klubů, diskoték i nočních barů (většina z nich má otevřeno až do 4 hod. ráno).

Velmi dobré podmínky má letovisko Crikvenica také pro sport a to nejen vodní. Během dovolené v Crikvenici můžete vyzkoušet např. jachting, windsurfing, potápění nebo si zahrát tenis, plážový volejbal či jiné míčové hry. V letovisku nezapomněli ani na děti, pro které je připraveno několik dětských hřišť a dalších atrakcí.

Oblíbeným turistickým místem je rovněž velké crikvenické Akvárium (nacházející se na Vinodolska ulice č. 8), kde ve 20 nádržích a akváriích můžete zhlédnout ryby z Jadranu, ale i z tropických moří (Havaj, Indonézie a další), jsou tu k vidění i piraně. V areálu se nachází i prodejna mušlí.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Crikvenici

Apartmány Vila Tea Crikvenica - Kačjak

Příjemné ubytování v apartmánové vile Tea vzdálené 200 m od oblázkové pláže a promenády vedoucí až do centra Crikvenice. Vila se nachází v části leto... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Tea

Ceník