Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Černá Hora > Dovolená Budva

Dovolená Budva

Autobusová doprava do Černé Hory

Dovolená v Budvě

Černá Hora je jedna z nejatraktivnějších oblastí celého Jadranu. Je to země plná slunce, památek, přírodních krás – vysokých hor a moře. Pláže jsou zde převážně oblázkové a patří k nejoblíbenějším na Jadranském pobřeží. Podnebí je zde velmi teplé, a proto tu roste velké množství subtropické a přímořské vegetace. Mezi největší a nejznámější střediska patří Budva, Sutomore, Bečiči a Ulcinj. V Černé Hoře si užijete nádherného koupání v průzračně čistém moři, spoustu zábavy, sportování i výletů po moři.

Na konci článku zhlédněte video ze starého města a Sea Dance festivalu na pláži Jaz nedaleko Budvy.

Budva (Dovolená Budva, video (youtube)) s osadami Borety, Bečiči, Miločer, Sveti Stefan, Reževiči vlastní jednu z nejkrásnějších riviér. Je to úsek dlouhý pouze 21 km, a přesto se na Budvanskou riviéru soustřeďuje velký zájem turistů. Riviéru charakterizují intimní, skryté přístavy a čistý písek. Podle klimatických  ukazatelů patří k nejpříznivějším letoviskům v Evropě. Teplota je srovnatelná s riviérami v Itálii a Francii. Tato oblast je jednou z nejteplejších na Jadranu. Před nepříznivými vlivy ze středozemní oblasti ji chrání pohoří Paštroviči a Lovčen. Budva je starobylé město sahající svými počátky do 4. stol. př.n.l. Není divu, že právě zdejší pobřeží si vybral jugoslávský král Alexandr Karadjordjević za místo pro letní pobyty své rodiny. Ostatně i společenská evropská smetánka oceňuje jedinečnost tohoto pobřeží, především hotelového městečka Sveti Stefan, vzdáleného 9 km od Budvy. Městečko Budva Vás okouzlí svými úzkými uličkami, ale i spoustou kafé barů, restaurací, butiků a všemožných obchůdků. Pro nepřeberné množství zábavy je Budva nazývána "Balkánské Monte Carlo". Starobylá část Budvy se nachází na výběžku pevniny do moře a ze všech stran je obehnaná hradbami. V okolí najdete plno pěkných pláží a dlouhou promenádu vedoucí až do sousedního Bečiči. Dovolená v Budvě a Černé Hoře vůbec je vhodná pro klienty, kteří si chtějí užít malebných přírodních krás.

Noční život a zábava v Budvě

Po celodenním koupání, nebo návratu z výletu máte možnost poznat bujarý život v tomto letovisku, které je právem nazývané "Balkánské Monte Carlo". Většina zábavy se soustřeďuje na 4 km dlouhé promenádě u moře. Díky osamostatnění Černé Hory v roce 2006, se obyvatelé a podnikatelé snaží nabídnout ty nejatraktivnější a nejlepší služby, napodobit a nabídnout stejné vymoženosti jako nejznámější letoviska ve vyspělých zemích.

Najdete zde luxusní diskotéky, kde k návštěvě zdarma, lákají akcemi na výhodnější nákup a konzumaci alkoholických nápojů (whisky párty, tequla party a jiné), velice spoře oděné profi-disco-tanečnice. Najdete zde počítačové a herní prostory, různé atrakce jak pro děti i dospělé, motokáry, bungee-jumping, dětský lunapark, spoustu obchůdků a kiosků s občerstvením a jídly na grilu, suvenýry, textilem, prodejny s DC a DVD, kde volně a neskrývavě nakoupíte za babku pirátské nejnovější nahrávky, filmy které mnohdy nebyly ani v kině, ale v neposlední řadě zde najdete mnoho romantických kavárniček s živou hudbou k tanci, či posezení u piva nebo sklenky vynikajícího místního vína. Každý zde najde co hledal a na spánek nebude mít ani pomyšlení. Zábava zde utichá někdy nad ránem, kdy se začnou trousit první, ranní návštěvníci pláže. Na konci kolonády, u staré historické části, vás čekají romantické uličky, plné malých snack barů a obchůdků, kterými se dostanete až na hradby, odkud je krásný výhled na noční moře. V dáli pozorujete osvětlené plovoucí lodě a posloucháte mořské vlny, jak narážejí na skaliska. V této historické části Budvy se také pořádají folklórní večery, divadla pod širým nebem a jiné hudební akce. Dovolená v Budvě je tedy ideálním místem i pro turisty, kteří milují čilý noční život a rušnější letoviska.

Zajímavosti

Budva má vyšší průměrnou teplotu vzduchu než proslavená francouzská Nice. Tomu odpovídá i zdejší vegetace. Například park v Miločeru, založený v r. 1934, spolu s královskou rezidencí, patří k nejkrásnějším dendrologickým parkům na Jadranu. Jedním velkým parkem se stala však značná část přímoří. Zdejší námořníci přiváželi sazenice a semena rostlin ze všech koutů světa a ty tu našly výborné životní podmínky, ať již to byly libanonské cedry, eukalypty, palmy, mišpule, kaktusy, pitospóry nebo středomořské druhy borovic či jiné stromy.

Jestliže nás nezaujala naše nabídka dovolené v Budvě, zhlédněte naši nabídku ubytování v Černé Hoře, doporučit Vám můžeme např. dovolenou v Ulcinji.

Promo video Sea Dance festivalu

Video ze starého města Budva

V roce 2014 se SEA Dance festival konal na dlouhé písčito-oblázkové
pláži Jaz nedaleko Budvy. Vyrazte se bavit na jedinečný taneční festival.

Prohlédněte si na videu staré město v Budvě. Virtuálně projdete uličkami
starého města, podíváte se na hradby, citadelu, na přilehlé pláže...

 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Budvě

Komplex Slovenska Plaža Černá Hora - Budva

Celý komplex byl postaven jako malé městečko s vlastními uličkami, náměstími a obchody, kde jsou nabízeny různé typy apartmánů a pokojů. Uličkami se ... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníBazénAutobusová dopravaVlastní dopravaLetecká doprava Komplex Slovenska Plaža

Ceník