Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Černá Hora > Dovolená Boka Kotorská

Dovolená Boka Kotorská

Autobusová doprava do Černé Hory

Za perlu Jaderského moře je často označován záliv v severní části pobřeží Černého moře - Boka Kotorská, největší záliv v jižní části Jadranu. Boka Kotorská svým způsobem připomíná fjordy, za něž bývá poměrně často považována.

Dovolená v Boce Kotorské

Pláž v TivatuSpoustu menších městeček v celém zálivu navštíví během léta mnoho turistů. Někteří pouze projíždějí, jiní přijeli do zálivu na celodenní výlet za poznáváním zdejších krás a historických památek a další dali přednost ubytování ve zdejších letoviscích a užívají si celou dovolenou v tomto jedinečném prostředí. Největšími letovisky v celém zálivu jsou Herceg Novi a Tivat. Herceg Novi se nachází hned v úvodní části Boky Kotorské v Hercegnovském zálivu, na který navazuje záliv Tivatský, v  němž leží město Tivat. V těchto letoviscích se také nacházejí nejdelší pláže v celém zálivu a jsou zároveň nejrušnějšími městy v Boce Kotorské. U Tivatu se navíc nachází mezinárodní letiště, až na místo se tak můžete dopravit poměrně pohodlně letecky.

Kromě těchto větších letovisek můžete dovolenou v Boce Kotorské strávit ve spoustě menších, velmi klidných letovisek, kde si užijete klid a naprostý relax. Zdejší pláže jsou malé, skryté mezi skalkami, zelení či pontami a poskytují podstatně více soukromí, jak dlouhé pláže jiných letovisek mimo Boku Kotorskou. Mezi menší klidnější letoviska můžeme zařadit např. Orahovac, Dobrotu, Risan a Perast, z nichž nejklidnějším a nejmenším je jednoznačně Orahovac. Perast je městečkem se spoustou historických staveb a unikátní také perastskými ostrůvky Gospa od Škrpjela a Sveti Djordje, díky čemuž je poměrně dost navštěvovaný turisty i v rámci výletů. Oproti tomu Dobrota je poměrně "roztaženým" letoviskem, které se táhne od Orahovace až k historickému Kotoru. Platí tedy, že část vzdálenější od Kotoru je klidnější jako část přímo navazující na historický Kotor. Výhodou Dobroty je velmi snadný přístup k historickému Kotoru, do kterého se dá dojít pěšky po pobřežní promenádě. Využít je možné také místní autobusovou dopravu, která pravidelně pendluje kolem celého zálivu, či místní taxislužbu, jež funguje za velmi rozumné ceny.

O návštěvu Kotoru si říká pobyt v jakékoli části Černé Hory, neboť je jedinečným místem zapsaným na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tedy strávit dovolenou v Boce Kotorské a nenavštívit Kotor, by byl skoro hřích, jelikož je to takřka "co by kamenem dohodil".

V naší nabídce dovolené v Boce Kotorské nyní najdete apartmány v Tivatu, Risanu a Perastu, brzy do nabídky přibude také ubytování v Orahovaci a Dobrotě. Problémem ovšem není zajistit ubytování v jakékoli části zálivu včetně delegátských služeb.

Máte-li o dovolenou v Boce Kotorské zájem, neváhejte nás kontaktovat a my Vám připravíme nabídku ubytování v Boce Kotorské přesně podle Vašich představ.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Boce Kotorské

Apartmány Vila Lyrik Černá Hora - Risan

Vila Lyrik se nachází na břehu risanského zálivu v Boce Kotorské. Kolem vilky je spousta zeleně, jelikož je obklopena vlastní zahradou. Od písčito-be... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodVlastní dopravaApartmány Vila Lyrik

Ceník

Apartmány Vila Dragana Černá Hora - Tivat

Ubytování pro Vás zajistíme na jakýkoliv počet dnů! Vila se nachází v severní části černohorského pobřeží, poskytuje jedinečná luxusně zařízená studi... WiFiKlimatizacePlážTelevizeObchodStravováníAutobusová dopravaVlastní dopravaApartmány Vila Dragana

Ceník