Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > DOVOLENÁ > Dovolená Černá Hora > Dovolená Bar

Dovolená Bar

Autobusová doprava do Černé Hory

Dovolená v Baru

Bar je přímořským letoviskem a jedním z nejoblíbenějších středisek cestovního ruchu v Černé Hoře. Zároveň je největším městem v jižní části černohorského pobřeží. Město Bar bylo založeno až na sklonku 19. století. Je také konečnou zastávkou železniční tratě, která Bar spojuje s Bělehradem a Podgoricí. Ve městě se rovněž nachází velký přístav, ze kterého vyplouvají lodě do italské Ancony, Bari a Albánie.

Chcete-li si prohlédnout krásy Baru, pak zavítejte do čtvrti Topolica, kde se nachází palác s  krásnou zahradou, jež byl využíván Nikolou I., který zde vítal návštěvy přicestující po moři. Nyní v něm můžete navštívit historické a archeologické muzeum, které zde sídlí. Za památkami můžete vyrazit také do městečka Stari Bar, které se nachází nedaleko Baru (cca 5 km) na vrcholku kopce Londža a najdete zde zbytky původního středověkého města, jež bývá také nazýváno městem duchů. Prohlédnout si zde můžete poměrně dochované kostely, a to kostel sv. Kateřiny a kostel sv. Venerandy. Nacházejí se zde také turecké lázně, které pocházejí ze 17. a 18. století. Pod branami města Stari Bar se každý pátek konají trhy. V rámci dovolené v Baru návštěvu jejího starého města (Stari Bar) rozhodně doporučujeme. Nejen, že je odtud krásný výhled, ale návštěva zdejších památek zajisté udělá radost všem milovníkům historie.

Pláže v letovisku Bar

Za koupáním můžete během dovolené v Baru vyrazit hned na několik pláží. Přímo ve městě se nachází 750 m dlouhá oblázková pláž Topolica. Na ni prakticky takřka plynule navazuje pláž Žukotrlica, která je také oblázková. Je navíc lemována borovicemi, pod kterými se můžete ukrýt před parnem. Kousek za městem, mezi Barem a Sutomore, se nachází známá Crvena plaža, jež je plná načervenalého písku a kamínků. Svůj název získala právě díky neobvyklé barvě písku, který pláž pokrývá. I tato pláž je obklopena borovicovým lesíkem poskytujícím příjemný stín.

Na plážích je také poskytována široká nabídka vodních sportů a různých radovánek. Jsou zde také hřiště pro plážový volejbal. V letovisku najdete také tenisové kurty, dvě fotbalová hřiště, atletický stadion a dvě školy potápění.

Pokud hledáte rušnější letovisko, pak je Bar dobrou volbou. Nachází se zde spousta restaurací, barů i diskoték, tudíž možností, kde se dobře najíst, napít i pobavit je tu opravdu mnoho. V letních měsících se zde navíc konají různé kulturní akce, jejichž program je příjemným zpestřením dovolené v Baru.

Hezčí pláže naleznete v letovisku Sutomore, které je považováno za rekreační oblast Baru a také o 30 km jižněji v letovisku Ulcinj, kde se nachází především 13 km dlouhá písčitá pláž pokrytá tmavým jemným pískem. V naší nabidce najdete ubytování v Sutomore i ubytování v Ulcinji. Zajistíme i autobusovou dopravu z Moravy, příp. svozem z Prahy.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Baru, Černá Hora

Apartmány Vila Anna Černá Hora - Bar

Apartmány Anna se nacházejí v letovisku Bar, resp. v jeho okrajové části Šušanj. Jsou umístěny v klidné části letoviska, což poskytuje soukromí a zar... WiFiKlimatizacePlážObchodStravováníDomácí mazlíčciVlastní dopravaApartmány Vila Anna

Ceník