Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > CESTOVNÍ INFORMACE > Výlety v Chorvatsku > Výlety ve Střední a Jižní Dalmácii > Brač, Zlatý Bol

Zlatni rat - jedinečná pláž na Brači

Letecký pohled na Zlatý Bol

Chorvatsko, Zlatý Bol

Nejvíce navštěvované místo na Brači je Zlatý Bol (Zlatni Rat), který je současně i nejznámějším místem v Chorvatsku. Cíp ostrova, ostře vystupující do moře je dlouhý 800 metrů a jeho konec se mění v závislosti na větru a mořských proudech, Kromě krásného koupání zde můžete využít různorodou nabídku letních atrakcí. Neméně zajímavé je i přilehlé městečko Bol s historickým centrem.

Město a přístav Zlatý Bol, velmi oblíbené rušné letovisko na jižním pobřeží ostrova Brače, pod svahy nejvyššího vrcholu ostrova, Vidovy gory (780 m).
Bol má úrodné okolí (pěstuje se zde hlavně vinná réva) a jako jediná obec na ostrově má i stálé prameny pitné vody.

Zlatý Bol - nejznámější památky:
kostelík sv. Jana Křtitele (Sveti Ivan Krstitelj) z 11. stol. Několik výstavných renesančních a goticko-renesančních domů na pobřeží. Zbarokizovaný renesanční kostel P. Marie Karmelské (Gospa od Karmena) - 18. stol. Umělecká galerie B. Deškoviće (Galerija umjetnina B. Deškovića) - moderní chorvatské umění. Nejvýstavnější na Zlatém Bolu je dominikánský klášter na mysu Glavica na východní straně Bolu, s pěknou sbírkou měleckých předmětů a starých knih (Muzejska zbirka).

V letovisku, jehož dominantou je jednoznačně pláž Zlatni rat, nabízíme ubytování v apartmánové Vile Mija, která se nachází v krásné a klidné oblasti východní části letoviska Bol. Apartmány Mija leží pouhých 150 m od krásné písečné pláže. Příjemnou procházkou však můžete dojít i k pláži Zlatni rat a spolu s ostatními turisty obdivovat krásu této jedinečné pláže. Pláž Zlatni rat bývá hojně navštěvována a je tedy třeba počítat s tím, že bude více zaplněna.

Fotogalerie