Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Dovolená v Chorvatsku > CESTOVNÍ INFORMACE > Výlety v Chorvatsku > Výlety ve Střední a Jižní Dalmácii > Brač - aktivní dovolená

Aktivní dovolená na Brači

Vidova Hora

aktivní dovolená na Brači v Chorvatsku

Turistika a výlety na Brači

Není lepší způsob jak poznat přírodu, zeměpis, historii nebo zvyky a tradice obyvatel Brače. Turistika je nejlepší možná volba. Pojďte s námi poznat středozemní atmosféru (jak dýchá středozemní a ostrovní krajina) a potěšit se ostrovními plážemi a křišťálovou čistotou moře.

  • PodGažul - Vidova gora - Bol

Výlet začíná v centru staré vesnice a pokračuje cestami obklopenými borovicemi až k nejvyššímu vrcholku všech jadranských ostrovů – Vidově Hoře, odkud se rozprostírá překrásný pohled na další Dalmátské ostrovy a jižní pobřeží ostrova Brač, při kterém se Vám zatají dech. Po tomto kochání sestoupíte dolů do městečka Bol. Poté navštívíte muzeum a botanickou zahradu, která připadá Dominikánskému klášteru. Dále navazuje koupání, oběd, nebo procházka městem a cesta zpět. Délka trasy je 17 km, od 9.00, návrat v 16.00 hod. Cena 230 KN zahrnuje průvodce a převoz.

  • Škrip-Splitska-Postira- Lovrečina

Doprava do prvně osídleného městečka Škrip. Po zhlédnutí pamětihodností města a muzea historie ostrova pokračování krajinou olivových hájů a vinohradů k pobřežnímu městečku Splitska. Po pauze pokračování do rybářského městečka Postira a o několik km dále do přírodní zátoky Lovrečina. Lovrečina je zajímavá nejenom zříceninami staré Křesťanské rotundy z 5.století, ale má i velmi atraktivní písečné pláže, kde se samozřejmě můžete vykoupat. Poté návrat zpět. Od 9.00 do 16.00 hod. Cena 195 KN

  • Vidova Gora – PodGažul

Je to půldenní turistický výlet, ideální pro rodiny s dětmi. Přiblížení k vrcholu Vidovy hory, odkud se rozprostírá nezapomenutelný pohled na Dalmátské ostrovy a jižní pobřeží ostrova Brač. Po strávení nějakého času na Vidově hoře, půlhodinový sestup borovou cestou do staré vesnice PodGažul. Relaxace, prohlídka pamětihodností, ochutnávka místních ostrovních produktů (sýr, pršut, víno, …)a hry baloty. Poté návrat do výchozího cíle. Délka trasy 4 km. Cena 120 KN

  • Exkurze do kláštera Blaca

Návštěva jednoho z nejzajímavějších kulturně vědecko-historických památek na ostrově. Doprava na místo – k Vidově hoře, potom 45 minutová procházka ke klášteru, prohlídka historického památníku, po pauze cesta zpět a odvoz do Sutivanu. Cena 180 KN včetně vstupenky a odvozu.

Horolezectví

  • Sutivan – Ložišče, ráj horolezců

Strávíte den po skalách, výstup po skalních stěnách, po kopcích kontrastujících skalních stěn a údolí. Na tento typ výstupů nejsou nutné žádné předchozí znalosti, protože půjdete jen po lehčích trasách, chce to jenom dobrou kondičku. Dostanete také horolezecké vybavení a instruktora a zcela jistě zažijete vzrušení z výstupu. Vhodné pro jednotlivce ale i skupiny, doprava je zajištěna ze Sutivanu do Ložišče, poté krátká procházka olivovými háji skrz starý Fr. Josip most, který je jeden z nejkrásnějších. V Ložišti najdete také nejstarší kostelní věž v Dalmácii. Výstup a sestup v několika oblastech poblíž Ložišče, návrat do Sutivanu. Cena 160 KN.

  • Stěnové horolezectví po stěnách

Umělá stěna (v hale) pro volná horolezectví je nejvyšší stěnou v Chorvatsku. I když jste začátečník nebo pokročilý, budete Vás to určitě těšit. Cena 120 KN. Od 17 do 20 hod.

Vidova Gora – horská cyklistika k nejvyššímu vrcholu ostrova

Objevte srdce ostrova Brače, jednoduchý výstup a sestup skrz Dalmátský ráj cyklistů. Doprava ze SutivanuVidově hoře, příjezd k Belvederu, odkud se již rozšiřuje pohled na Dalmátské ostrovy, který tají dech. Z Vidovy hory sjezd kamenou cestou do Nerežišče a dalších typických ostrovních osad nebo vesniček Donji Humac, Dračevica a Ložišče. Na cestě si budete užívat pozorováním okolní přírody, např. stoletými olivovými háji a borovými lesy. Krátká zastávka v přírodním parku se zvířátky a koupáním v jedné zátoce na severo - západní části ostrova.Návrat do Sutivanu, kde trasa končí. Délka trasy 20 km, úroveň obtížnosti – jednoduchá. Od 15.00 do 19.00 hod. Cena 220 Kn, v ceně zapůjčení kola a helmy.

Jednoduchá okružní jízda po staré cestě podél pobřeží je vhodná pro všechny věkové kategorie. Jízda ze Supetaru do Sutivanu a zpět včetně průvodce. Po prohlídce Sutivanu následuje kajaking do sousedních pláží, kde i ve špičce tur. sezóny se můžete těšit soukromému slunění. Zážitek končí jízdou na kolech zpět do Supetaru. Délka na kolech 12 km, na kajaku 2 km. Obtížnost -  jednoduchá. Výlet do 9.00 do 13.00 hod. Vybavení zahrnuje vypůjčení cykl. kol, helmy, dvojkajaku, záchranné vesty a neoprénových bot. Cena 170 KN

Mořský kajaking

Pádlujte s námi, aby jste poznali zkryté zátoky, pláže a malebné vesničky s dávnou historií. Nejprve obdržíte základní informace o pádlování a dostanete vybavení před tím, než vyrazíme. Budete překvapeni, jak Vám to půjde snadno a rychle. Začneme na kajacích ze Sutivanu podél severozápadního pobřeží ostrova Brač, budeme přitom mít překrásné pohledy na zátoky a pláže. Koupat se můžete v jedné ze zátok a dále se bude pokračovat s kajaky přímo do Bobovišče, do jedné z nejkrásnějších zátok Brače, dále pak do Milny, všeobecně známé rybolovem a výstavbou lodí. Konec výletu blízko jacht klubu a návrat zpět do Sutivanu. Délka 8 n.m. tj. 15 km, úroveň obtížnosti variabilní. Od 9.00 do 16.00, cena 220 Kn.

  • Kajaking ze Supetaru do Sutivanu

Kajaking má délku 6 km, podél pobřeží a je ideální pro rodinné aktivity. Ačkoli jste začátečníkem v mořském kajakingu, garantujeme Vám nezapomenutelné momenty při zachování maximální bezpečnosti. Při expedici budete mít zastávku v malebné rybářské vesničce Mirca a další pauzu s opalováním a koupáním na krásných pláží Sutivanu.

Je to poračování pro všechny, kteří očekávají nějaké dobrodružství bez nebezpečí. Po prohlídce Sutivanu následuje návrat do Supetaru mikrobusem. Délka trasy 6 km, obtížnost – jednoduchá. Od 9.00 do 13.00 hod. Cena 160 KN